IMG-1316.JPG

Widowiskowe akrobacje w powietrzu podczas Pole Dance Show 2024. Na scenie występy dzieci, duetów, a nawet mężczyzn

22 kwietnia 2024
Ponad 200 polskich i zagranicznych uczestników wystartowało w siódmej edycji międzynarodowych zawodów Pole Dance Show w Centrum Kongresowym Targów Kielce, już od 19 do 21 kwietnia. Były debiuty, pokazy artystyczne, występy mężczyzn, a także exotic, czyli taniec na rurze w butach na wysokiej platformie.

- Zawody pole dance show zawsze dostarczają niepowtarzalnych wrażeń, a pokazy i ich oprawa artystyczna nadaje zawodom unikatowego charakteru. To akrobatyka i taniec w jednym, a prezentowane pozy wprawiają widzów w zachwyt. Połączenie trudnych figur z dodatkową choreografią nadaje całemu występowi pewnej lekkości – podkreślała Marta Janda, właścicielka szkoły tańca My Way PDS.

W trakcie trzydniowych zawodów w kieleckim ośrodku zorganizowano występy w ponad 20 kategoriach m.in. dzieci debiuty, juniorzy, kobiety amatorki i profesjonalistki, exotic amatorzy i elite, mężczyźni amatorzy i profesjonaliści oraz duety. W kategorii exotic zawodnicy wystąpią w obuwiu na platformie, tzn. w butach typu „szklanki”.