exotic-fest-26-53683920766-o.jpg
Różnorodne gatunki pająków będzie można obejrzeć w trakcie Exotic Fest 2024.

Terrarystyka, akwarystyka i botanika zagościła już po raz trzeci w Targach Kielce!

29 kwietnia 2024
Różnorodne gatunki gekonów czy węży, a także ptaszniki, pająki, skorpiony, mrówki, jaszczurki i wiele więcej na organizowanym już po raz trzeci w Kielcach Exotic Fest. Nie zabrakło producentów roślin do oczek wodnych, akwariów i terrariów, a nawet chrupiących owadów jadalnych.

Exotic Fest w Kielcach to spotkanie dla miłośników terrarystyki, akwarystyki i botaniki, którzy chcą powiększyć swoją dotychczasową hodowlę o nowe gatunki zwierząt lub wyposażyć się w akcesoria niezbędne do tego hobby. To właśnie tam można było spotkać się i porozmawiać z najbardziej znanymi polskimi hodowcami z branży terrarystycznej którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na stoiskach wystawców zaprezentowano najciekawsze okazy gadów, płazów, mięczaków i właściwie wszystkie rodzaje stawonogów - pajęczaki, owady, skorupiaki i wije. Ofertę uzupełniały terraria, elementy i niezbędne akcesoria do ich hodowli.

Na stoiskach można było znaleźć świerszcze, szarańcze, mączniki, drewnojady, różne gatunki karaczanów muszki owocówki, a także skoczogonki. Oprócz owadów do hodowli, w ofercie były również takie do jedzenia.

Firmy specjalizujące się w uprawie roślin z obszarów tropikalnych przedstawiały szeroki wybór do terrariów, wiwariów, paludariów oraz innych projektów w szkle, a także roślin na domowy parapet. Nie zabrakło kolorowych bromelii, majestatycznych pnączy porastających drzewa, epifitycznych miniaturowych paproci, oryginalnych storczyków.

Wśród akwarystów znaleźli się hodowcy popularnych gatunków ryb, choć nierzadko w unikatowych odmianach. Raki, krewetki, ślimaki wodne to również bywalcy strefy akwarystycznej Exotic Fest. Nie zabrakło pokarmów, preparatów, elementów wyposażenia akwariów oraz roślin do różnego rodzaju zbiorników wodnych.

W ofercie Exotic Fest znalazły się przeróżne tematyczne gadżety i rękodzieło: torby, workoplecaki, biżuteria, breloki, gabloty z preparowanymi zwierzętami w aranżacjach klasycznych i artystycznych, oprawione fotografie i jeszcze więcej. Było też unikatowe rękodzieło związane ze światem egzotycznych zwierząt.

Exotic Fest w Kielcach zorganizowano w Targach Kielce już po raz trzeci. Kolejną edycję zaplanowano na 8 grudnia.