DSC-5366.JPG

Świętokrzyski Lewiatan ma już 20 lat.

17 listopada 2022
W Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się uroczysta gala jubileuszu 20-lecia założenia Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
  • Przedsiębiorcy pomagają nie tylko rozwojowi biznesu, ale także lokalnej społeczności. To ich obecność przyciąga i zatrzymuje mieszkańców w miejscowościach. To oni pozwalają nam żyć dostatnio i szczęśliwie – stwierdził podczas swojego wystąpienia prezydent Kielce, Bogdan Wenta.

DSC-5388.JPG [5.10 MB]

Podczas gali wręczone zostały nagrody i wyróżnienia dla firm członkowskich należących do związku od 20, 10 i 5 lat.

Gwiazdą wieczoru był Karol Wójcicki „Kosmiczna Rewolucja”.

Po części oficjalnej odbył się poczęstunek przy stołach z tortem i lampką wina w roli głównej.

Przy okazji gali w foyer Centrum Kongresowego odbyła się prezentacja najnowszych modeli samochodów elektrycznych takich marek jak Volkswagen, Skoda, czy Cupra. Auta zostały zaprezentowane dzięki uprzejmości firmy Autorud.

Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan powstał w 2002 roku i do dziś jest największą w Polsce organizacją pracodawców reprezentujących sektor prywatny. Tylko w województwie świętokrzyskim mają ponad 100 członków, a w całej Polsce Konfederacja Lewiatan i związki regionalne to ponad 6 300 firm, zatrudniających ponad 1 mln pracowników. Konfederacja Lewiatan jako jedyna polska organizacja pracodawców, ma przedstawicielstwo w Brukseli i należy do BUSINESSEUROPE – największej europejskiej organizacji reprezentującej interesy przedsiębiorców i pracodawców wobec Komisji Europejskiej,  Parlamentu Europejskiego i innych instytucji unijnych.

28 października 2004 r. Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych przejęła tradycję przedwojennego Centralnego Związku Polskiego Przemysłu, Górnictwa, Handlu i Finansów Lewiatan i dołączyła do swojej nazwy słowo „Lewiatan".