1.jpg

Specjalistyczne metody leczenia podczas cyklu szkoleń fizjoterapeutycznych

24 października 2022
Fizjoterapeuci, lekarze, osteopaci i trenerzy personalni biorą udział w cyklu szkoleń organizowanych w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Zgłębiają wiedzę z zakresu nowoczesnych metod fizjoterapeutycznych, które pomagają nieść pomoc pacjentom cierpiącym na szereg bolesnych dolegliwości.

- Na kursach przekazywana jest wiedza z zakresu fizjoterapii, terapii manualnej oraz specjalistycznych metod stosowanych w fizjoterapii, takich jak PNF, kinesiotaping czy HVLA – mówi Urszula Górecka-Fligiel z firmy Medical Moment, która jest organizatorem cyklu szkoleń fizjoterapeutycznych.

Spotkania prowadzą doświadczeni instruktorzy, posiadający szeroką wiedzę oraz wszelkie niezbędne uprawnienia. Każde zajęcia zawierają elementy teoretyczne i praktyczne. Uczestnicy otrzymują wyczerpujące skrypty, do których mogą wracać także po zakończeniu szkolenia. Praktyczna strona spotkań opiera się na ćwiczeniach wykonywanych samodzielnie zarówno na pacjentach, jak i samych uczestnikach. Ten blok jest rdzeniem szkolenia.

Uczestnicy otrzymują wszelkie niezbędne pomoce oraz materiały dydaktyczne. Zajęcia odbywają się z wykorzystaniem specjalnych stołów rehabilitacyjnych. Kursanci korzystają również z piłek, materaców, klinów i całej gamy sprzętów wykorzystywanych w fizjoterapii.

Udział w kursach potwierdzany jest stosownymi dokumentami.

- Po kursie PNF oraz kinesiotapingu uczestnicy otrzymują międzynarodowy certyfikat polsko-angielski, a w przypadku innych szkoleń – certyfikaty w języku polskim – podkreśla Urszula Górecka-Fligiel z Medical Moment.