DSC00326.JPG
Drony w świecie pomiarów.

O dronach w świecie pomiarów podczas konferencji w Kielcach!

15 listopada 2022
Zapraszamy do udziału w konferencji i wystawie IDE-Świat Pomiarów już od 24 do 25 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce! Spotkanie będzie okazją do wysłuchania prelekcji ekspertów oraz praktyków z branży, poznania możliwości pomiarowych dronów i korzyści z wykorzystania najnowszych rozwiązań technologicznych.

Bezzałogowe statki powietrzne i najnowsze techniki dronowe są wykorzystywane w wielu obszarach, przede wszystkim do wykonywania specjalistycznych pomiarów. Wśród wielu branż, w których drony znajdują zastosowanie najczęściej pojawiają się: budownictwo i architektura, gospodarka nieruchomości, górnictwo, rolnictwo, leśnictwo, geodezja, służby, czy branża energetyczna. Konferencja i wystawa pn. International Drone Event – Świat Pomiarów organizowana od 24 do 25 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce będzie okazją, aby dowiedzieć się jak wyglądają pomiary geodezyjne, pomiary multispektralne w rolnictwie i leśnictwie, fotogrametrii czy streaming live z dronów.

Wśród Prelegentów dwudniowej konferencji pojawią się przedstawiciele Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Polskiego Konsorcjum Inwestycyjno-Geodezyjnego, Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych, ośrodków akademickich, w tym Politechniki Warszawskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej, a także reprezentanci firm specjalizujących się w nowoczesnych technologiach dronowych. Zaproszeni prelegenci przedstawią obowiązujące przepisy dotyczące lotów BSP, zaprezentują polski system SARUAV w praktyce oraz projekt SAMPLE (System Automatycznego Monitorowania Przeszkód Lotniczych i Ewidencji). Uczestnicy konferencji dowiedzą się jak wykonać streaming live z dronów dedykowany dla służb oraz jak wyglądają pomiary multispektralne przy pomocy Bezzałogowych Statków Powietrznych w rolnictwie i leśnictwie. Jedną z prelekcji nt. rewolucji w pomiarach z wykorzystaniem skanera Emesent Hovermap ST przeprowadzi mgr inż. Wojciech Stolarski - ekspert z firmy Geotronics Dystrybucja. Pojawią się także zagadnienia związane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii pomiarowych w gospodarce nieruchomościami oraz wykorzystaniem technologii LIDAR UAV w pomiarach fotogrametrycznych.

Najnowsze technologie i techniczne właściwości dronów zaprezentują w Centrum Kongresowym Targów Kielce wiodące firmy w branży. Są nimi m.in. RIEGL/ Laser-3D.pl, TPI Sp. z o.o., NaviGate, AeroMind czy Geotronics Dystrybucja. Uczestnikom IDE Świat Pomiarów zaprezentowane zostaną podzespoły i akcesoria dla BSP, najnowsze oprogramowania i aplikacje, a także sensory pomiarowe oraz kamery.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w konferencji wydarzenia, obowiązuje rejestracja poprzez stronę: https://www.targikielce.pl/ide

IDE-banner-zarejestruj-sie-1080x100px.gif [9.63 KB]

Polecane aktualności
25 listopada 2022
System SARUAV do poszukiwania osób zaginionych od AeroMind , Pies robot Spot sprawdzający się w pomiarach od Geotronics Dystrybucja, najnowsze modele dronów wykorzystywane w geodezji czy rolnictwie od firmy TPI, technologia mapowania laserowego w trójwymiarze od RIEGL /Laser 3D.pl oraz najnowsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania BSP dostępne na rynku od NaviGate - Centrum Dronów - to tylko część technologii jakie można było zobaczyć podczas konferencji i wystawy IDE - Świat Pomiarów.
24 listopada 2022
Kontrola bezpieczeństwa lotów, poszukiwanie osób zaginionych, pomiary fotogrametryczne i multispektralne oraz streaming live z wykorzystaniem dronów - to część z zastosowań bezzałogowych statków powietrznych jakie przedstawiane są podczas konferencji IDE-Świat Pomiarów, która rozpoczęła się w Centrum Kongresowym Targów Kielce!