muzyczna-kuznia-2024-6-53538837513-o-Easy-Resize.com.jpg

Warsztaty "Muzyczna Kuźnia" już po raz trzeci w Centrum Kongresowym Targów Kielce! Swoje talenty muzyczne szkoli blisko sto osób

19 lutego 2024
Centrum Kongresowe Targów Kielce po raz kolejny stało się zimową stolicą muzyki za sprawą warsztatów "Muzyczna Kuźnia"! To doroczne wydarzenie organizowane od 2008 roku przez Dom Kultury Białogon. Tegoroczne zajęcia potrwają od 19 do 23 lutego.

Podczas pięciodniowych warsztatów "Muzyczna Kuźnia" swoje doświadczenie i wiedzę przekazywać będą uczestnikom znani muzycy z regionu, a także wybitne postacie polskiej sceny muzycznej. Niektórzy z nich są związani z "Muzyczną Kuźnią" od wielu lat.

Wśród ekspertów prowadzących warsztaty są między innymi: dr Katarzyna Lisowska, Rafał Pitula, Krzysztof Pitula, Dariusz Jurkowski, dr Wojciech Lipiński oraz Aleksandra Lipińska. Ponadto, specjalnymi gośćmi będą gwiazdy polskiej sceny muzycznej, takie jak:

  • Jacek Królik: Muzyk sesyjny i kompozytor, znany z takich zespołów jak Chłopcy z Placu Broni, Lombard czy Tilt.
  • Wacław "VOGG" Kiełtyka: Polski muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista, współzałożyciel zespołu Decapitated.
  • Robert Szewczuga: Gitarzysta basowy i kompozytor, znany z występów z zespołami Apostolis Anthimos Trio/Quartet oraz Golec uOrkiestra.
  • Mirosław Hady: Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, perkusista zespołu Golec uOrkiestra oraz Que Passa.
  • Katarzyna Lisowska: Wokalistka, kompozytorka i trener wokalny, wykładowca na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.
  • Wojciech Olszak: Producent muzyczny, kompozytor i aranżer.

Zwieńczeniem warsztatów będzie koncert "Jam Session w asyście mistrzów" w Czerwonym Fortepianie, gdzie spotkają się profesjonaliści, pedagodzy oraz młodzi artyści. Koncert odbędzie się 21 lutego o godzinie 20:00.