6-2.jpg

Mistrzostwa Polski Seniorów w kickboxingu w Kielcach już w sobotę, 25 czerwca. Centrum Kongresowe stanie się areną walki

20 czerwca 2022
Centrum Kongresowe Targów Kielce w sobotę, 25 czerwca zamieni się w ring. W Mistrzostwach Polski Seniorów Pro-am Low Kick organizowanych przez Sportowy Klub Kick-Boxing Kielce SOMA-GYM udział weźmie 48 wojowników, w tym 12 kobiet.

- W tym gronie są zawodnicy wyselekcjonowani przez trenerów kadry Polski Seniorów, w skład której wchodzą Andrzej Garbaczewski, Marek Soboń, Krzysztof Toma. W akcji zobaczymy reprezentantów kraju, medalistów mistrzostw Europy i świata, a więc najlepszych zawodników w formule low kick – informuje SOMA - GYM. - Rywalizować będą bez kasków, co zapewni widowiskowe walki. W każdej z 12 kategorii wagowych wystąpi po czterech zawodników. Eliminacje, które ruszą o godzinie 10, wyłonią finalistów. Walki finałowe odbędą się w formie gali. Zwycięzcy w swoich kategoriach otrzymają tytuły Mistrzów Polski. Wydarzenie zakończy się walką wieczoru o pas Soma Fight Night.  Patronat nad wydarzeniem objął Polski Związek Kickboxingu.

 

Amatorska Liga ku pamięci trenera Pawła Przyłudzkiego

Jednocześnie po raz pierwszy w Centrum Kongresowym zostanie przeprowadzona Amatorska Liga Kickboxingu w formule low kick Juniorów "SOMA Low Kick League", którą również organizuje Sportowy Klub Kick-Boxing Kielce. - Wszystkie edycje kieleckiej ligi odbywać się będą ku pamięci trenera Pawła Przyłudzkiego. Celem naszej ligi jest promowanie kickboxingu wśród dzieci i młodzieży, towarzyszy nam hasło kickboxing w walce z uzależnieniami" – przekazuje SOMA – GYM. Liga startuje o godzinie 14.

 

Mistrzostwa Polski Seniorów Pro-am Low Kick i Amatorska Liga Kickboxingu odbędą się w sobotę, 25 czerwca, w Centrum Kongresowym Targów Kielce przy ulicy Zakładowej 1.  O godzinie 10 ruszają eliminacje w ramach mistrzostw. O  godzinie 19 rozpocznie się gala finałowa, na którą obowiązują wejściówki, sprzedaż prowadzona jest na stronie somafightnight.pl/wejsciowki/