1010157-303.jpg
Mnóstwo atrakcji, zabaw i gier dla najmłodszych na Klocki Fest Zlot Legotuberów.

Miłośnicy klocków spotkali się w Centrum Kongresowym Targów Kielce podczas Klocki Fest – Zlot Legotuberów! Pierwsza edycja z dużym zainteresowaniem

11 czerwca 2023
Spotkania i warsztaty z Legotuberami, wystawa makiet, zajęcia z robotyki, animacje dla najmłodszych, a także badania kontrolne dla dorosłych – to część atrakcji, jakie przygotowano dla odwiedzających Centrum Kongresowe Targów Kielce 10 czerwca podczas Klocki Fest - Zlot Legotuberów.

Najbardziej znani „klockowi influencerzy” prowadzący popularne kanały w mediach społecznościowych spotkali się ze swoimi fanami w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Wśród zaproszonych Legotuberów znalazły się takie osoby jak: Karol z Brick FORCE Studios – czołowy przedstawiciel brickfilmu w Polsce i na świecie, Maciej z kanału Maciek i Klocki - jeden z recenzentów klocków konstrukcyjnych na YouTube, Ciocia od Klocków - największa TikTokerka związana z klockami, Łukasz Górecki – zwycięzca drugiej edycji LEGO Masters, Michał prowadzący kanał na Youtube pn. Klocki z Zapałem oraz Daniel Siewierski twórca kanału Poskładanny. W trakcie wydarzenia chętni mogli wziąć w ciekawych warsztatach prowadzonych przez gości specjalnych nt. tworzenia kanału na YouTube, budowania z klocków, tworzenia animacji i cyfrowych modeli z Lego, a także budowania makiet. Każdy z odwiedzających Klocki Fest otrzymał specjalną broszurę do zbierania autografów.

We foyer Centrum Kongresowego Targów Kielce powstała wystawa makiet i modeli konstrukcyjnych od Zbudujmy.to, a także strefa darmowych badań i konsultacji dla dorosłych od Miasteczko Panawit. Nie zabrakło również strefy animacji i zabaw dla najmłodszych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty edukacyjne od Edukido Kielce oraz zajęcia z robotyki od Spice Gears Academy. W strefie wystawienniczej można było nabyć klocki w atrakcyjnych cenach od Centrum Zabawek oraz pyszne słodkości od manufaktura słodyczy Magia Karmelu.

Klocki Fest-Zlot Legotuberów to wydarzenie dwudniowe, które pierwszego dnia zorganizowano w Centrum Kongresowym Targów Kielce, a drugiego dnia w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Na kolejną edycję wydarzenia zapraszamy w 2024 roku!