099A4510.jpg
Konferencja i wystawa IDE-Świat Pomiarów wystartowała!

Konferencja i wystawa IDE – Świat Pomiarów wystartowała w Centrum Kongresowym Targów Kielce!

24 listopada 2022
Kontrola bezpieczeństwa lotów, poszukiwanie osób zaginionych, pomiary fotogrametryczne i multispektralne oraz streaming live z wykorzystaniem dronów - to część z zastosowań bezzałogowych statków powietrznych jakie przedstawiane są podczas konferencji IDE-Świat Pomiarów, która rozpoczęła się w Centrum Kongresowym Targów Kielce!

Bezzałogowe statki powietrzne i najnowsze techniki dronowe są wykorzystywane w wielu obszarach, przede wszystkim w budownictwie i architekturze, gospodarce nieruchomościami, górnictwie, rolnictwie, leśnictwie, geodezji, czy branży energetycznej. O rozwijającej się branży mówiła w trakcie swojego wystąpienia otwierającego wydarzenie Wiceprezes Zarządu Targów Kielce, Bożena Staniak:

- Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych występuje w wielu branżach. Tematyki związanej z dronami nie brakuje także w imprezach, które są organizowane w Targach Kielce. Są one obecne na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego oraz na Targach Policyjnych POLSECURE, gdzie prezentowane są rozwiązania technologiczne skierowane do służb mundurowych. Dronom poświęcona była również konferencja towarzysząca tegorocznym wrześniowym targom lotniczym AVIATION Expo oraz Targom IDEa organizowanym w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Prezes Głównego Urzędu Miar, Jacek Semaniak w swojej prezentacji przybliżył działalność badawczo-rozwojową GUM.

Wśród Prelegentów dwudniowej konferencji znaleźli się przedstawiciele Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Polskiego Konsorcjum Inwestycyjno-Geodezyjnego, ośrodków akademickich, a także reprezentanci firm specjalizujących się w nowoczesnych technologiach dronowych.

W trakcie wystawy towarzyszącej konferencji International Drone Event – Świat Pomiarów w Centrum Kongresowym Targów Kielce prezentują się wiodące firmy z branży: Laser-3D.pl, TPI Sp. z o.o., NaviGate, czy Geotronics Dystrybucja. Na stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego można skorzystać z darmowych konsultacji i dowiedzieć się m.in. na temat Funduszy Europejskich i dostępnych dofinansowań do nowoczesnych technologii i rozwiązań technologicznych.

Wydarzenie potrwa do piątku, 25 listopada 2022 roku.

(MS)

 

Polecane aktualności
25 listopada 2022
System SARUAV do poszukiwania osób zaginionych od AeroMind , Pies robot Spot sprawdzający się w pomiarach od Geotronics Dystrybucja, najnowsze modele dronów wykorzystywane w geodezji czy rolnictwie od firmy TPI, technologia mapowania laserowego w trójwymiarze od RIEGL /Laser 3D.pl oraz najnowsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania BSP dostępne na rynku od NaviGate - Centrum Dronów - to tylko część technologii jakie można było zobaczyć podczas konferencji i wystawy IDE - Świat Pomiarów.
15 listopada 2022
Zapraszamy do udziału w konferencji i wystawie IDE-Świat Pomiarów już od 24 do 25 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce! Spotkanie będzie okazją do wysłuchania prelekcji ekspertów oraz praktyków z branży, poznania możliwości pomiarowych dronów i korzyści z wykorzystania najnowszych rozwiązań technologicznych.