1z6w9267-20220922-TK-Metal.jpg
Klaster Metrologiczny z dwiema nowymi firmami.

Kolejne umowy członkowskie w ramach Klastra Metrologicznego podpisane

22 września 2022
Do Klastra Metrologicznego dołączyły kolejne dwie firmy, które umowę o członkostwo podpisały podczas „Przemysłowej Jesieni”. Umowę podpisali koordynator Klastra Andrzej Kiercz, Dyrektor Centrum Kongresowego Targów Kielce oraz Anna Gębarska z firmy 3D SMARTTECH i Dorota Kołakowska z firmy SONEL S.A

Do Klastra Metrologicznego powołanego 6 kwietnia 2022 r. podczas Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej w Targach Kielce dołączyło już ponad 30 firm. W czwartek, 22 września podczas „Przemysłowej Jesieni” w Targach Kielce umowę podpisały polskie firmy produkcyjne: SMARTTECH i SONEL. Spotkanie odbyło się w ramach seminarium „Klaster Metrologiczny szansą na rozwój przedsiębiorstwa-spotkanie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości”.

Anna Gębarska z polskiej firmy produkującej skanery 3D SMARTTECH podkreśliła po podpisaniu umowy, jak ważne dla reprezentowanej przez nią firmy jest dołączenie do Klastra Metrologicznego:

- Jesteśmy szczęśliwi, że przyłączyliśmy się do Klastra, ponieważ jest on idealnym narzędziem, które połączy naukę i przedsiębiorców, a także pozwoli polskim firmom na szybszy rozwój produktów i urządzeń pomiarowych. To dobry początek, aby tworzyć markę naszej polskiej metrologii na całym świecie – powiedziała Anna Gębarska.

Znaczenie Klastra Metrologicznego w kontekście dalszej owocnej współpracy oceniła Dorota Kołakowska z firmy SONEL S.A. - jednego z największych polskich producentów urządzeń pomiarowych. - Myślę, że połączenie nauki i metrologii da nam wielką szansę na współpracę – podkreślała.

O tym, że Klaster Metrologiczny jest forum współpracy mówił także prof. dr hab. Jacek Semaniak, który dodatkowo wymienił działania podjęte już przez Główny Urząd Miar w zakresie polskiej metrologii:

- W ciągu dwóch lat udało nam się wszcząć ogólnopolską ofensywę metrologiczną katalizowaną faktem, że w Kielcach powstaje nowoczesne zaplecze laboratoryjne dla szeroko rozumianej polskiej metrologii i przemysłu. Współpracę z podmiotami nauki szkolnictwa wyższego skutecznie realizujemy w ramach dwóch przedsięwzięć: Polskiej Unii Metrologicznej i Programu Polska Metrologia. Podejmujemy także wspólne tematy badawcze z otoczeniem przemysłowym i gospodarczym. Klaster Metrologiczny koordynowany przez Targi Kielce jest takim forum współpracy – dodał prof. Jacek Semaniak, Prezes Głównego Urzędu Miar.

W drugiej części Seminarium Klastra Metrologicznego wzięli udział Przedstawiciele PARP, którzy omówili planowane działania i konkursy dla firm realizowane w ramach nowej perspektywy finansowej 2021-2027.

 

Polecane aktualności
28 listopada 2022
W piątek, 25 listopada członkowie Klastra Metrologicznego po raz kolejny spotkali się w Targach Kielce. Głównym tematem były doktoraty wdrożeniowe z dziedziny metrologii, które od tego roku mogą realizować pracownicy firm z tej branży we współpracy z uczelniami i instytutami naukowymi. Jest to więc ciekawa możliwość zwłaszcza dla przedsiębiorstw - członków Klastra Metrologicznego.
19 października 2022
Konferencja New Trends in Metrology 2022 zorganizowana w Lublinie przez Politechnikę Lubelską w ramach Polskiej Unii Metrologicznej była okazją do promocji Klastra Metrologicznego oraz przyjęcia do niego nowych członków. Swój akces potwierdziło osiem firm, głównie z Lubelszczyzny.
27 czerwca 2022
Ważne wydarzenie dla biznesu, przemysłu, także obronnego, nauki miało miejsce w poniedziałek w Centrum Kongresowym. Przedstawiciele ponad 30 przedsiębiorstw, organizacji i instytucji naukowo-badawczych podpisali umowy o współpracy w ramach Klastra Metrologicznego. Targi Kielce zostały koordynatorem przedsięwzięcia.