festiwal-klockow-bilet-standard-700x463.png

Klocki Fest już 10 czerwca w Centrum Kongresowym Targów Kielce! Warsztaty i spotkania z najbardziej znanymi Legotuberami

25 maja 2023
Nie lada frajda czeka miłośników klocków i pasjonatów tworzenia budowli z tych zabawek - Klocki Fest - Zlot Legotuberów to świetny sposób na spędzenie czasu z całą rodziną. Impreza odbędzie się w sobotę, 10 czerwca w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Uzupełnieniem wydarzenia będzie spotkanie w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach zaplanowane na niedzielę, 11 czerwca.

Czerwcowy Klocki Fest w Centrum Kongresowym Targów Kielce to wydarzenie skierowanie do dzieci, młodzieży i dorosłych.

Spotkanie z Legotuberami - prezentacja działalności

Spotkanie i warsztaty z najbardziej znanymi „klockowymi” Legotuberami przyciągną do Centrum Kongresowego Targów Kielce „klockowych influencerów”, prowadzących popularne kanały w mediach społecznościowych. W Targach Kielce będzie można spotkać m.in. Brick FORCE Studios – czołowego przedstawiciela brickfilmu w Polsce i na świecie, Macieja z kanału Maciek i Klocki - jednego z recenzentów klocków konstrukcyjnych na YouTube, Ciocię od Klocków - największą TikTokerkę związaną z klockami oraz Łukasza Góreckiego – zwycięzcę drugiej edycji LEGO Masters oraz Michała, prowadzącego kanał na Youtube pn. Klocki z Zapałem, członka Stowarzyszenia Zbudujmy.to. Przewidziano również warsztaty z zaproszonymi Legotuberami na temat m.in.: budowania makiet, tworzenia animacji i cyfrowych modeli z Lego, a także rozwijania kanału w mediach społecznościowych. W trakcie spotkań będzie można też zadawać pytania oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Każdy z odwiedzających Klocki Fest otrzyma specjalną broszurę do zbierania autografów.

Makiety z klocków, modele konstrukcyjne i atrakcje dodatkowe

We foyer Centrum Kongresowego Targów Kielce powstanie wystawa makiet i modeli konstrukcyjnych, a na terenie zewnętrznym strefa animacji i zabaw dla najmłodszych. Dzieci i dorośli będą wspólnie mogli sprawdzić poziom wiedzy na temat klocków w trakcie turnieju.

Klocki Fest - Zlot Legotuberów rozpocznie się w sobotę, 10 czerwca w Centrum Kongresowym Targów Kielce. W niedzielę, 11 czerwca odbędzie się „dogrywka” w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, przy placu Wolności 2. Udział w wydarzeniu płatny. Bilety do kupienia na stronie targikielce.pl: https://www.targikielce.pl/sklep/klocki-fest,66

Inicjatorami wydarzenia są: Targi Kielce, Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach oraz Spółdzielnia Socjalna Tropem Przygody.

/MSi/