image0.jpeg
Klocki Fest odbędzie się w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Klocki Fest – zlot legotuberów już w czerwcu w Centrum Kongresowym Targów Kielce! Umowa na organizację wydarzenia podpisana.

24 kwietnia 2023
Targi Kielce oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach wychodzą z propozycją nowej imprezy skierowanej do dzieci i dorosłych - Klocki Fest i spotkanie z najbardziej znanymi legotuberami! Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 10 czerwca w Centrum Kongresowym Targów Kielce oraz w niedzielę, 11 czerwca w Muzeum Zabawek i Zabawy.

Czerwcowy Klocki Fest w Centrum Kongresowym Targów Kielce to wydarzenie skierowanie zarówno do najmłodszych: dzieci i młodzieży, jak również do dorosłych.

- Kilka miesięcy temu w Muzeum Zabawek i Zabawy zorganizowaliśmy pierwszy Zlot legotuberów. Wydarzenie cieszyło się wówczas ogromnym zainteresowaniem. Odwiedzili nas miłośnicy klocków z całej Polski. Pomyśleliśmy wtedy o organizacji tego typu wydarzenia, ale na większą skalę, o rozbudowaniu go o warsztaty i wydarzenia towarzyszące. Chcemy stworzyć prawdziwe święto klocków – podkreślała dr Ilona Daria Dyktyńska, Dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy

Spotkanie z legotuberami - prezentacja działalności

W Klocki Fest wezmą udział najbardziej znani legotuberzy, czyli „klockowi influencerzy” prowadzący popularne kanały o klockach w mediach społecznościowych. W kieleckim ośrodku wystawienniczym będzie można spotkać m.in. Brick FORCE Studios – czołowego przedstawiciela brickfilmu w Polsce i na świecie, Macieja z kanału Maciek i Klocki - jednego z recenzentów klocków konstrukcyjnych na YouTube, Ciocię od Klocków - polskojęzyczną TikTokerkę związaną z klockami oraz Łukasza Góreckiego – zwycięzcę drugiej edycji LEGO Masters oraz Klocki z Zapałem - jednego z największych polskojęzycznych budowniczych na YouTube, członka Stowarzyszenia Zbudujmy.to. Legotuberzy opowiedzą o swoich pasjach, sukcesach oraz wyzwaniach. Będzie można też zadawać im pytania.

Każdy z odwiedzających Klocki Fest otrzyma pamiątkową broszurę do zebrania autografów od wszystkich festiwalowych gości specjalnych.

Makiety z klocków, modele konstrukcyjne oraz test wiedzy

Wydarzenie uświetni specjalna wystawa, która pojawi się we foyer kieleckiego ośrodka wystawienniczego oraz turniej wiedzy na temat klocków dla dzieci i dorosłych. Nie zabraknie też prezentacji klockowych makiet youtuberów, specjalnych modeli konstrukcyjnych dla miłośników tworzenia budowli z klocków i miejsc do zabawy klockami.

Impreza rozpoczyna się w sobotę, 10 czerwca w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Spotkanie drugiego dnia, w niedzielę 11 czerwca odbędzie się w Muzeum Zabawek i Zabawy.

Inicjatorami wydarzenia są: Targi Kielce, Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach oraz Spółdzielnia Socjalna Tropem Przygody.

/MSi/