DSC-4385.jpg
Zdjęcia: Dariusz Kanclerz DK-ART

Kielce znów staną się jesienną stolicą poezji śpiewanej podczas Festiwalu „Przy Kominku”!

06 listopada 2023
Już prawie od 10 lat w kalendarzu muzycznych wydarzeń Centrum Kongresowego Targów Kielce widnieje Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku”. Na scenie kieleckiego ośrodka wystąpi kilkanaście zespołów z całej Polski. Festiwalowi towarzyszyć będzie kiermasz świąteczny z unikalną ofertą ozdób świątecznych i pysznych produktów regionalnych oraz plebiscyt muzyczny. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się od 17 do 18 listopada.

Jedenasta odsłona Festiwalu „Przy Kominku” będzie miała dwudniowy charakter. Pierwszego dnia, w piątek 17 listopada zaplanowano Koncert Integracyjny w "Applause. Restaurant and Jazz Bar", a w sobotę, 18 listopada w Sali Omega Centrum Kongresowego Targów Kielce przegląd konkursowy i koncert galowy. W trakcie koncertu kilkanaście zespołów z całej Polski będzie zmagać się m.in. o Grand Prix Festiwalu, nagrodę publiczności i gwiazd muzycznej sceny oraz specjalną nagrodę imienia Grzegorza Pecla. Na scenie wystąpią również Zespół „Gasta Mire” i Irena Salwowska z zespołem. Gwiazdą wieczoru 11. Edycji Festiwalu „Przy Kominku” będzie zespół „Bez Jacka”.

Kiermasz Świąteczny oraz plebiscyt muzyczny podczas Festiwalu „Przy Kominku”

Oprócz muzycznych doznań, dla uczestników Festiwalu "Przy Kominku" zaplanowano również atrakcyjne wydarzenia towarzyszące w tym m.in. w Kiermasz Świąteczny. Goście wydarzenia będą mogli spróbować regionalnych i naturalnych produktów, a także nabyć m.in. własnoręcznie wykonaną biżuterię, ozdoby świąteczne oraz kolekcjonerskie płyty winylowe. Wśród Wystawców tegorocznej edycji Festiwalu „Przy Kominku” znaleźli się m.in.: Notoszok - producent naturalnych soków pełnych witamin i minerałów, Świat słodyczy z szeroką ofertą krówek, żelek i słodyczy tureckich, NitkiAtki w towarzystwie igły i szydełka - twórca ręcznie robionej biżuterii artystycznej oraz maskotek szydełkowych, Aldi - art produkująca wykonane ręcznie ozdoby świąteczne czy Koło Gospodyń Wiejskich w Korytkowie. W trakcie wydarzenia powstanie prezentacja fotografii pt. „Muzyka jesieni” , a na zdjęciach zaprezentowane zostaną portrety muzyków m.in. z zespołu Gędzi Chór. Nie zabraknie koszulek farbowanych w roślinne motywy.  

Plebiscyt muzyczny i kawiarenka festiwalowa

Zespoły występujące na scenie, w trakcie Ogólnopolskiego Festiwalu „Przy Kominku” zaprezentują się również podczas plebiscytu muzycznego pn. „Co gram. Gdzie mieszkam” na specjalnie zaaranżowanych stoiskach.  Do dyspozycji gości będzie również Kawiarnia Festiwalowa, gdzie oprócz skosztowania pysznej kawy, będzie można spędzić przyjemny czas w miłej atmosferze.

Zapraszamy do udziału w 11. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku". W piątek, 17 listopada w "Applause. Restaurant and Jazz Bar" oraz w sobotę, 18 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Organizatorem Festiwalu „Przy Kominku” jest Dom Kultury „Białogon” przy wsparciu Targów Kielce.

Bilety są do nabycia na stronie bilety24.pl

Więcej informacji w wydarzeniu Facebook oraz na stronie www.przykominku.art.pl