2018-CK-TK-3.jpg

Jubileuszowe Centrum Kongresowe Targów Kielce

28 sierpnia 2023
Dekadę temu, 28 sierpnia 2013 roku miało miejsce uroczyste otwarcie Centrum Kongresowego Targów Kielce. Jego budowa była jedną z najważniejszych i największych inwestycji Targów Kielce!

Targi Kielce, dzięki budowie Centrum Kongresowego stały się miejscem organizacji kilkudziesięciu wydarzeń rocznie, m.in. kongresów, konferencji, bankietów, koncertów, festiwali, spotkań firmowych i wielu innych wydarzeń. Najbardziej reprezentacyjna sala konferencyjna Centrum Kongresowego - sala Omega gościła już wiele znakomitych osób m.in. wybitnego kompozytora Krzysztofa Pendereckiego, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudę oraz astronautę płk Alfreda Merrila Wordena.

Centrum Kongresowe odgrywa bardzo ważną rolę w działalności Targów Kielce. Wyniki mówią same za siebie. W 2022 roku procentowy udział Centrum w przychodach całej firmy wyniósł aż 14,85 procent. Z kolei tylko w pierwszym półroczu 2023 roku uczestników wydarzeń organizowanych w Centrum Kongresowym było niemal tylu, co w całym 2022 roku.

Z sukcesem realizowane są projekty nie tylko w siedzibie firmy, ale również poza nią. Dzięki pracy interdyscyplinarnej grupy: pracowników z kilku wydziałów Targów Kielce oraz zespołu Centrum Kongresowego, z powodzeniem zorganizowano ogromne przedsięwzięcie - posiedzenie Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie z udziałem przedstawicieli 57 państw, które odbyło się w 2022 roku w Łodzi. Na wyróżnienie zasługuje także ubiegłoroczny Europejski Parlament Wiejski, w którym uczestniczyło 400 osób z 40 krajów.

Czasami bywało również tak, że w jednym tygodniu, a nawet w jeden weekend zespół Centrum Kongresowego organizował kilka imprez skierowanych do zupełnie różnych grup branżowych. W I półroczu 2023 roku po raz pierwszy odbyły się sześciodniowe Mistrzostwa Świata w Bilardzie, które przyciągnęły kibiców i media z całego świata. Swoją grupę fanów miały też Mistrzostwa Polski oraz Debiuty w Kulturystyce i Fitness. Dużą grupę sympatyków muzyki przyciągnęły liczne koncerty, m.in.: Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Muzyki Polskiej, czy Kaśki Sochackiej. W Kongresie Dentopolis uczestniczyło zaś 600 stomatologów z całego kraju, a drugie Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO przyciągnęły 170 wystawców i cztery tysiące osób.

Drugie półrocze tego roku dla Centrum Kongresowego zapowiada się równie pracowicie. Jesienno-zimowy kalendarz wypełniają muzyczne wydarzenia: wrześniowy Festiwal Kielce ROCKują (15-17 września), listopadowy Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku” (17-18.11.), grudniowe koncerty Nocnego Kochanka (2.12) oraz Maksyma Rzemińskiego (10.12.). W jesiennym kalendarzu znajdują się także zarówno imprezy skierowane do branży beauty - konwent Hair&Skin (30.09-1.10), kongres biur rachunkowych MKBR (26-27.10), konferencja dronowa IDE Świat Pomiarów (23-24.11.), targi dla miłośników egzotycznych zwierząt Exotic Fest (19.11.). Październik będzie również troszkę sportowy, a to za sprawą Mistrzostw Polski Pro-Am Low Kick Seniorów oraz Mistrzostw Świata w Pole Dance. Zespół Centrum Kongresowego zakończy rok 2023  Wystawą Psów i Gołębi Rasowych.

Lista konferencji, kongresów i eventów jest jednak o wiele dłuższa…

Życzymy całemu Zespołowi Centrum Kongresowego powodzenia, wytrwałości i dalszych sukcesów w realizacji najbardziej wymagających projektów!