437979773-18041426131765420-7337899426517511540-n.jpg
Mistrzostwa i Debiuty w Kulturystyce i Fitness były okazją do zaprezentowania swojej sylwetki i muskulatury.

Za nami sportowy weekend - Fit Weekend z bogatym programem zawodów!

15 kwietnia 2024
Od 12 do 14 kwietnia kielecki ośrodek stał się centrum sportowego świata. Ponownie zagościło tam jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce – Fit Weekend. To trzydniowe święto kulturystyki, fitnessu i aktywnego stylu życia przyciągnęło do Kielc kilkuset zawodników z całego kraju oraz pasjonatów zdrowego trybu życia.

Rozpoczęcie sportowego weekendu stanowił Puchar Polski dzieci w fitness, który dał najmłodszym uczestnikom szansę na pierwsze sportowe doświadczenia i triumfy. Kolejne dni należały już do doświadczonych zawodników, którzy walczyli o tytuły mistrzowskie. Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness oraz Mistrzostwa Polski w wyciskaniu leżącym klasycznym przyciągnęły uwagę fanów sportu z całego kraju, a także były eliminacją do prestiżowych Mistrzostw Europy i innych międzynarodowych zawodów. To wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz sportowych imprez w Polsce i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno uczestników, jak i publiczności.

Sportowe debiuty w Kielcach

W ramach Fit Weekend odbyły się także Debiuty PZKFiTS, dające szansę debiutantom na pokazanie swojego potencjału w kulturystyce i fitnessie. To wydarzenie było nie tylko rywalizacją o tytuły, ale również okazją dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem, by zdobyć doświadczenie i zaprezentować się przed szeroką publicznością.

Nie tylko sportowe emocje

Fit Weekend to jednak nie tylko zmagania sportowe, ale także okazja do zapoznania się z szeroką ofertą wystawców zajmujących się zdrowiem, odżywianiem, sprzętem i odzieżą sportową. Dla wszystkich pasjonatów zdrowego trybu życia to był czas, aby znaleźć coś dla siebie i czerpać inspirację do aktywności fizycznej.

Spotkanie z mistrzem armwrestlingu

Jednym z najbardziej oczekiwanych momentów Fit Weekend było spotkanie z mistrzem świata w Armwrestlingu, Kamilem Jabłońskim. Uczestnicy mieli okazję nie tylko poznać podstawy tej dyscypliny sportowej, ale także zmierzyć się z samym mistrzem, sprawdzając swoją siłę na specjalnie przygotowanej maszynie.