IMG-3253.JPG
Święto branży dentystycznej w Kielcach!

Dentopolis - za nami święto branży dentystycznej w Kielcach!

22 maja 2023
Trzy dni spotkań naukowo-biznesowych, ponad 40 firm oferujących najnowocześniejszy sprzęt stomatologiczny, kilkudziesięciu wykładowców z Polski i zagranicy oraz specjalistyczne konferencje organizowane w kilku salach jednocześnie – tak w skrócie można podsumować odbywający się od 19 do 21 maja w Centrum Kongresowym Targów Kielce Dentopolis.

Festiwal Stomatologii Praktycznej Dentopolis to okazja do spotkania z najlepszymi specjalistami branży dentystycznej. W trakcie wydarzenia można było wysłuchać wykładów polskich i zagranicznych specjalistów w dziedzinie stomatologii praktycznej oraz wziąć udział w szeregu warsztatów i seminariów. Tegoroczna edycja Dentopolis, która odbyła się od 19 do 21 czerwca w Centrum Kongresowym Targów Kielce cieszyła się dużym zainteresowaniem. Łącznie wzięło w niej udział ponad 600 osób.

Kilkudziesięciu wykładowców z Polski i zagranicy na Dentopolis

Do kieleckiego ośrodka wystawienniczego przyjechali najlepsi profesorowie z całego świata. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: przedstawiciele ośrodków naukowych z Polski i zagranicy w tym m.in. z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, w szwajcarskim Uster, w Zurichu i w Bejrucie, a także specjaliści wykonujący praktykę prywatną w Warszawie, Wrocławie, Szczecinie, Rzymie czy Genewie.

Specjalistyczne konferencje  i warsztaty organizowane w kilku salach Centrum Kongresowego jednocześnie

Dentopolis to okazja do nabycia nowych doświadczeń, stałego wzbogacania własnej wiedzy i zdobywania praktycznego doświadczenia. Program konferencji organizowanych w trakcie wydarzenia był wypełniony po brzegi. W trakcie spotkań m.in.: omówiono standardy nowoczesnej stomatologii, standardy terapeutyczne i kryteria powodzenia klinicznego, przedstawiono trudne przypadki endodontyczne i metodykę leczenia trzonowców oraz przedtrzonowców, a także rozmawiano o bezpieczeństwie stosowania leków w praktyce stomatologicznej. Podczas konferencji zaprezentowano konkretne kliniczne przypadki m.in. niezębopochodnych komplikacji po rutynowych zabiegach stomatologicznych,  wskazano codzienne dylematy, z jakimi borykają się specjaliści oraz wyjaśniono funkcjonowanie nowoczesnych, rewolucyjnych rozwiązań i programów w tworzeniu dokumentacji klinicznej. Warsztaty praktyczne podczas Festiwalu Stomatologii Praktycznej poświęcono takim kwestiom jak: odbudowa bezpośrednia zęba przebarwionego, procedury cementowania konwencjonalnego i adhezyjnego, rekonstrukcje w odcinku przednim z zastosowaniem włókien kompozytowych i automatyczne ekstrakcje. Seminaria specjalistyczne były okazją do omówienia zasad preparacji zębów pod korony ceramiczne, a także praktycznych rad i rekomendacji naukowych w zakresie skutecznej szynoterapii.

Festiwal firm na Dentopolis z najnowocześniejszym sprzętem stomatologicznym

Ponad 40 przedsiębiorstw zaprezentowało swoją ofertę podczas Festiwalu Stomatologii Praktycznej Dentopolis od 19 do 21 maja we foyer Centrum Kongresowego Targów Kielce. Wśród nich były m.in. takie firmy jak: Andersz, Bellus, Biomedix, Cerkamed, DentalHolding, Equadent, GC Europe, Hager Polonia, Implant Dental New Wave, Marku Dental, Mediaflor, Nevadent, Olident oraz Seliga Microscopes. Nie zabrakło pokazów najnowocześniejszego sprzętu stomatologicznego.

Organizatorem Dentopolis jest Wydawnictwo Kwintesencja.

/MSi/