393846631-861124258676436-310797655177270577-n.jpg
MKBR wystartował

Branża rachunkowo-księgowa zjeżdża do Kielc, a dokładniej do Centrum Kongresowego Targów Kielce! Wystartował czwarty Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych

26 października 2023
Czy „kreatywna księgowość” jest dozwolona? Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w pracy księgowego? Jak być na bieżąco z ciągłymi zmianami przepisów prawa? Te i wiele innych tematów z zakresu rachunkowości i księgowości przez dwa dni poruszą eksperci podczas tegorocznej edycji MKBR.

– Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych to miejsce wymiany doświadczeń i spotkań przedstawicieli branży rachunkowo-księgowej z producentami i dostawcami sprzętu oraz oprogramowania wspierających codzienną pracę księgowych. Państwa obecność jest oznaką zaufania do naszego ośrodka i tego wydarzenia – mówiła podczas oficjalnego otwarcia Kongresu wiceprezes Targów Kielce Bożena Staniak.

Program wydarzenia obfituje w liczne wystąpienia ekspertów i praktyków z branży rachunkowo księgowej, którzy poruszą tematy związane m.in. z etyką w zawodzie księgowego, nowoczesnym marketingiem skierowanym do klientów biur rachunkowych, restrukturyzacją długów, czy „kreatywną księgowością”. W tym roku eksperci podpowiedzą także jakie zmiany podatkowo-prawne czekają pracowników tego sektora, jak automatyzować procesy w biurze wykorzystując sztuczną inteligencję, jak sprawnie wdrożyć Krajowy System e-Faktur oraz jak sprostać oczekiwaniom klientów w zakresie doradztwa podatkowego. – Jestem przekonana, że program wydarzenia oraz lista ekspertów gwarantują olbrzymią dawkę wiedzy. Lista ekspertów liczy ponad 40 osób, a wśród nich są praktycy, teoretycy i przedstawiciele służb cywilnych. Jest zatem od kogo czerpać inspiracje i z kim dyskutować o przyszłości i możliwościach, jakie stoją przed branżą rachunkowo-księgową – zakończyła wiceprezes Staniak.

W gronie prelegentów znaleźli się m.in.: Stanisław Hońko - prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Anita Gołębiewska - dyrektor OSCBR, Rafał Strzelecki - prezes zarządu CashDirector, Monika Smulewicz - ekspertka prawa pracy i rynku pracy oraz prezes HR na Szpilkach, Andrzej Lazarowicz - Founder & CEO wFirma, czy Radosław Żuk - członek honorowy SWBR. Najnowsze rozwiązania systemowe i oprogramowanie wspomagające pracę księgowych zaprezentują z kolei producenci i dostawcy sprzętu. Dzięki ich obecności można będzie zapoznać się z funkcjonalnością i możliwościami oferowanych produktów pod okiem fachowców takich marek jak: wFirma, OSCBR, mBank, Cash Director, enova365, SAGA Brokers, SaldeoSMART.

IV Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych potrwa do piątku, 27 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

(ŁK)