Kielce-Rockuja-zva1228band-5.jpg
Tegoroczny festiwal "Kielce Rockują" przyciągnął do Centrum Kongresowego Targów Kielce fanów muzyki rockowo-bluesowo-jazzowej.

9. edycja Kielce ROCKują w rytmie bluesa, jazzu i rocka!

12 września 2022
Artystami tegorocznego wrześniowego festiwalu Kielce ROCKują były wyjątkowo barwne i oryginalne postacie muzycznego świata. Od 10 do 11 września na scenie wystąpili m.in.: jeden z najważniejszych gitarzystów jazzowych na świecie – Scott Henderson, Dariusz Kozakiewicz - kompozytor i gitarzysta znany z zespołu Breakout czy Perfect, a także utalentowani artyści z Czech, Słowacji czy Meksyku.

W sobotę, 10 września na scenie Centrum Kongresowego Targów Kielce można było zobaczyć bluesowy zespół ZVA 12-28 Band ze Słowacji, który na rynku muzycznym istnieje już od 32. lat, a na swoim koncie ma cztery albumy. W Kielcach pojawił się również Rene Lacko ze swoim blues-rockowym zespołem DownTown, który oprócz kompozycji własnych, w swoim repertuarze ma pozycje opierające się na twórczości Jimmy’ego  Hendrix’a. Podczas pierwszego dnia Kielce Rockują wyjątkowo rockowy projekt muzyczny przedstawił Dariusz Kozakiewicz - kompozytor i gitarzysta znany przede wszystkim z zespołów Breakout i Perfect. 

Niedziela, 11 września upłynęła pod znakiem rocka, bluesa i jazzu dzięki występom Electric Lady, Leva Radagana oraz Scotta Hendersona. Energetyczne show zapewniła gościom koncertu Kielce Rockują zespół Electric Lady. Swoim występem zaskoczył również Lev Radagan, który posługuje się nietuzinkowym instrumentem – deskorolką przerobioną na gitarę. Prawdziwą ucztą drugiego dnia festiwalu Kielce Rockują był występ Scotta Hendersona – uznawanego od wielu lat za jednego z najważniejszych gitarzystów w historii współczesnego bluesa i jazzu.