Konferencja prasowa w szczytnym celu

12 marca 2021

Konferencja prasowa w szczytnym celu

Walka Hani Terleckiej rozpoczęła się ponad rok temu – pod koniec 2019 roku zdiagnozowano u niej złośliwego guza mózgu. W bardzo krótkim czasie na ratowanie życia dziecka udało się zebrać ponad 6,5 mln zł, o co walczyła cała Polska – Armia Hani. Dzięki temu dziewczynka mogła przejść bardzo drogie i skomplikowane leczenie w Stanach Zjednoczonych, ale powrót do Polski wymaga dalszego kosztownego leczenia – chemioterapią molekuralną, której koszt wynosi 50 tys. zł miesięcznie.

Aby pomóc Hani Terleckiej organizowanych jest coraz więcej akcji charytatywnych, a w pomoc włącza się coraz więcej znanych osób. Jedną z nich, jest Marcin Najman, który nalicytację podarował rękawice bokserskie, w których stoczył ostatnią w swojej karierze walkę. Sportowiec nie wyobraża sobie, aby mógł postąpić inaczej, niż tylko pomóc:

- Ja nie potrafię odmówić, zawsze staram się wygospodarować czas, by pomóc innym. Mam w sobie dużo wrażliwości i empatii i zawsze mnie serce boli, jak słyszę, że dzieje się komuś krzywda, a zwłaszcza małym dzieciom - oznajmił Marcin Najman.  

Na leczenie Hani Terleckiej potrzeba jeszcze około miliona złotych. Aby wesprzeć terapię dziewczynki wystarczy wpłacić dowolną kwotę na portalu siepomaga.pl.