Kwintesencja jazzu w Kielcach - Memorial to Miles

16 lipca 2020

Kwintesencja jazzu w Kielcach - Memorial to Miles

W jednej z definicji, dzieło muzyczne jest określane jako posiadanie kształtu artykulacji, harmoniki czy chociażby melodyki. Takie elementy wysłuchać będzie można już 24 września 2020 roku w Kieleckim Centrum Kultury. Wszystko w ramach kolejnej, XIX edycji Memorial to Miles Targi Kielce Jazz Festival.

Święto jazzu o międzynarodowym charakterze będzie trwało trzy dni. Artystów, którzy występowali w poprzednich edycjach upamiętniających legendarnego trębacza jazzowego Milesa Davisa można zaliczyć do dwóch kategorii. Pierwsza z nich, zrzesza muzyków uznanych, posiadających w swoim dorobku wiele koncertów dla szerszej publiczności. Druga, w swoim składzie posiada wschodzące nadzieje jazzu, mogące w przyszłości pozostawić po sobie ślad muzyczny na mapie Polski czy Europy.

W poprzedniej edycji wystąpili m.in. ekwadorski kontrabasista Daniel Toledo Quartet, ceniony na londyńskiej scenie zespół Cykada czy choćby kompozytor Emil Miszk and The Sonic Syndicate, który składa się z czołowych muzyków młodego pokolenia w naszym kraju. W tym roku swój udział potwierdzili już WEBAND, Big Band Małopolski czy Tomasz Chyła Quintet. Wraz z upływem czasu odsłonięte zostaną kolejne zespoły oraz nazwiska, które będą gościć w Kielcach.  

Memorial to Miles Targi Kielce Jazz Festival, odbędzie się tradycyjnie we wrześniu. Tym razem całość będzie miała miejsce w dniach od 24 do 27 września 2020 roku. W oczekiwaniu na koncerty warto zajrzeć na stronę Kieleckiego Centrum Kultury, gdzie organizowany jest konkurs ,,Miles, masz wiadomość”, w którym do wygrania jest festiwalowy karnet oraz zestaw płyt.

Zachęcamy do zakupu biletów, które są dostępne w kasie KCK oraz w serwisie Bilety24.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie jazzfestiwal.kck.com.pl