Pomagają innym, chociaż sami potrzebują wsparcia

24 kwietnia 2020

Pomagają innym, chociaż sami potrzebują wsparcia

Ogólnoświatowy kryzys gospodarczy związany z wybuchem pandemii koronawirusa dotyczy w szczególności turystyki, przemysłu spotkań i branży eventowej. Wśród firm, które borykają się z trudną sytuacją jest Tropem Przygody – zespół młodych ludzi organizujących m.in.  wycieczki, obozy, kolonie, imprezy sportowe, festiwale, gale, koncerty, oraz eventy dla firm. Wiceprezes zarządu - Marcin Jedliński przewiduje, że z powodu pandemii koronawirusa, łączna wartość zleceń firmy w 2020 roku może zmniejszyć się nawet ośmiokrotnie, w porównaniu z rokiem ubiegłym.   

Działalność firmy Tropem Przygody ma charakter sezonowy. Wybuch pandemii nastąpił w najgorszym dla niej momencie, tj. na początku sezonu. Trudno jest podejmować decyzje o zmianie branży, zmniejszeniu zatrudnienia czy zakończeniu działalności. W obecnej sytuacji, bardzo ważne są dla nich różne formy wsparcia i lojalność kontrahentów, klientów oraz partnerów biznesowych. 

W zespole Tropem Przygody, pomimo bardzo złej sytuacji, nie brakuje poczucia misji i chęci do działania na rzecz dobra społeczeństwa. W związku z tym, wielu pracowników wolontariacko zaangażowało się w pomoc na rzecz szpitali, służb medycznych i seniorów. Wśród podejmowanych działań jest koordynacja grupy #antycovidteam oraz przekazanie materiałów niezbędnych do wyprodukowania masek i przyłbic.

Odpowiedzialność społeczna zawsze stanowiła priorytet w działaniach firmy Tropem Przygody, dlatego pomagają innym, chociaż sami aktualnie potrzebują wsparcia.