Targi Kielce największym sukcesem Kielc!

8 maja 2020

Targi Kielce największym sukcesem Kielc!

Czytelnicy kieleckiej „Wyborczej” podkreślali, jak ważne było wprowadzenie targowych tradycji w regionie:  „Bezdyskusyjnie naszym powodem do dumy są Targi Kielce. Nie mieliśmy wcześniej targowych tradycji. Powstały od podstaw z inicjatywy władz miasta i województwa. Ich historia sięga 1992 r.(…)”. Na wyróżnienie zasługuje również odbywający się od 1993 r. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego - jedna z najważniejszych imprez wystawienniczych w tej branży w Europie.

Targi Kielce dysponują 90 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej, w tym 36 tys. m kw. w siedmiu halach. W najnowocześniejszym pawilonie o powierzchni 5,3 tys. m kw. mogą być zorganizowane kongresy dla kilku tysięcy osób. Rocznie w kieleckim ośrodku wystawienniczym odbywa się ok. 70 imprez targowych, 700 kongresów, konferencji i szkoleń. W targach bierze udział ok. 7 tys. wystawców i blisko 300 tys. zwiedzających, w większości przytargowym.

W Plebiscycie „Supermiasta” Gazety Wyborczej zorganizowanym z okazji przypadającej 27 maja 30. rocznicy pierwszych po wojnie wyborów samorządowych, poddanych pod głosowanie zostało 12 osiągnięć. W głosowaniu, które trwało od 27 marca do 30 kwietnia na portalu internetowym kielce.wyborcza.pl, oddano w sumie 1880 głosów.

 

Wyniki Plebiscytu "Supermiasta":

1. Powstanie i działalność Targów Kielce -1070 głosów

2. Zwycięstwo Vive w Lidze Mistrzów - 274 głosy

3. Świętokrzyskie Centrum Onkologii -133 głosy

4. Skuteczna obrona województwa -108 głosów

5. Rozbudowa i rozwój wyższych uczelni - 80 głosów

6. Geopark i Centrum Geoedukacji - 70 głosów

7. Przebudowa i rewitalizacja śródmieścia - 52 głosy

8. Kielecki Park Technologiczny - 37 głosów

9. Festiwale, z których znane są Kielce - 20 głosów

10. Stadion piłkarski i Korona w ekstraklasie - 16 głosów

11. Budowa węzłów Żelazna i Żytnia -15 głosów

12. Kielecki Budżet Obywatelski - 5 głosów

 

Głosy oddane na Targi Kielce są wyrazem uznania dla działalności instytucji i jej wkładu w rozwój miasta oraz regionu. Dziękujemy za wszystkie oddane głosy!