Spotkanie „Przy kominku” online

14 kwietnia 2020

Spotkanie „Przy kominku” online

W Centrum Kongresowym Targów Kielce odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej Przy Kominku. Jest to muzyczne wydarzenie połączone z Kiermaszem Świątecznych, Giełdą Płyt Winylowych i Płyt CD oraz Koncertem Laureatów, które pozwala uczestnikom przenieść się do Krainy Łagodności.

Wyjątkowość i znaczenie spotkania podkreślał dr Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Targów Kielce:

- Cieszymy się, że Festiwal przy Kominku, który skupia miłośników muzyki niszowej, na stałe gości w Centrum Kongresowym Targów Kielce. W wydarzeniu biorą udział artyści z Kielc oraz z całej Polski - mówił.

Podczas VIII edycji Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku”, który odbył się 30 listopada 2019 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce swoje umiejętności zaprezentowali m.in. „Sprzedawcy Dymu” wraz z grupą Przyjaciół. Stworzyli oni projekt artystyczny, w którym pojawił się przekrój twórczości zespołu w nowych i bogatych w różnorodne brzmienia aranżacjach Piotra Sitkowskiego. Klasyczne, poetyckie brzmienia zostały wzbogacone o kwartet smyczkowy, trąbki, perkusjonalia, instrumenty etniczne i chórki wielogłosowe.

- Ze względu na obecną sytuację w jakiej się znaleźliśmy, postanowiliśmy się podzielić z Państwem naszą muzyką w formacie telewizyjnym – deklarował Arkadiusz Szostak, Dyrektor Artystyczny Festiwalu Przy Kominku oraz Członek Zespołu „Sprzedawcy Dymu”.

Materiał jest dostępny na kanale Youtube Festiwal Przy Kominku: https://www.youtube.com/watch?v=xe5wT5kjfJs