O rozwijaniu firmy z Samorządem Województwa Świętokrzyskiego

5 marca 2020

O rozwijaniu firmy z Samorządem Województwa Świętokrzyskiego

„Rozwiń firmę z Samorządem Województwa Świętokrzyskiego” – pod takim hasłem w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się konferencja, w której wzięli udział przedstawicieli sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz instytucji wspierających przedsiębiorców. Celem spotkania było omówienie oferty jednostek samorządu województwa stworzonej na rzecz rozwoju i wzrostu firm w regionie świętokrzyskim.

Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego, Renata Janik podkreślała zaangażowanie samorządu województwa świętokrzyskiego w rozwój przedsiębiorczości w regionie.

– Dzisiejsza konferencja poświęcona jest m.in. Krajowemu Funduszowi Szkoleniowemu, możliwości wykorzystania tych środków na doszkalanie pracowników, podnoszenie ich kompetencji, na studia podyplomowe, specjalistyczne – wyjaśniła wicemarszałek województwa Renata Janik. – Podczas spotkania swoją ofertę kierowaną zarówno dla przedsiębiorców jak i zatrudnionych tam osób prezentują również przedstawiciele Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego. Przedsiębiorca, który tu przyjdzie, dostanie kompleksową informację i materiały, w jaki sposób skorzystać ze wsparcia na rozwijanie swojej firmy. Inwestycja w człowieka, w swojego pracownika to niezwykle ważna działalność, która dobrze rokuje dla firmy, pozwala na tworzenie wysoko wykwalifikowanej kadry – dodała wicemarszałek.

Uczestnicy spotkania usłyszeli również ofertę i plany działań m.in. Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego. W konferencji wzięli udział również konsultanci Głównego Punktu Informacyjnego o Funduszach Europejskich, którzy udzielali informacji i wskazówek na temat oferty Urzędu Marszałkowskiego dla firm.

Źródło zdjęcia: swietokrzyskie.pro