XIX Ogólnopolska Konferencja „Bezpieczny Stadion”

24 pażdziernika 2019

XIX Ogólnopolska Konferencja „Bezpieczny Stadion”

W czwartek, 24 października 2019 roku odbyło się bardzo ważne wydarzenie w kalendarzu Targów Kielce, współorganizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej - Konferencja „Bezpieczny Stadion”. Rokrocznie bierze w niej udział około 400 przedstawicieli świata sportu, klubów piłkarskich i podmiotów publicznych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo imprez masowych.

Podczas konferencji odbył się składający z sześciu części panel dyskusyjny, w którym m.in. podsumowano organizację tegorocznych Mistrzostw Świata FIFA U-20. W panelu wzięli udział m.in: Zbigniew Boniek – Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, dr Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji i Jan Tomaszewski – były reprezentant Polski w piłce nożnej. 

- Pod względem organizacji i logistyki, Mistrzostwa Europy, które odbędą się w 12 krajach to ogromne wyzwanie – podkreślał Prezes Zbigniew Boniek.

Komendant Główny Policji - dr Jarosław Szymczyk również zaznaczył, jak dużym wyzwaniem dla organizatorów są Mistrzostwa Europy 2020 i jednocześnie omówił podejmowane działania w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa.

- W Europolu powstaje centrum wymiany informacji. Będą do niego oddelegowani przedstawiciele wszystkich państw biorących udział w turnieju. To na pewno wpłynie na wysoki poziom bezpieczeństwa – zapewniał komendant dr Jarosław Szymczyk.

Prof. Steve Frosdick, ekspert ds. Bezpieczeństwa Stadionowego z Wielkiej Brytanii, wygłosił prelekcję nt. „Zintegrowane podejście do bezpieczeństwa meczów piłki nożnej – współpraca organizatora z Policją”.

Ukoronowaniem konferencji była Gala Fair Play, podczas której wyróżniono podmioty współorganizujące i wspólzabezpieczające mecze piłki nożnej w Polsce.

Więcej na stronie Targów Kielce