Salon i Kongres Edukacji

23 pażdziernika 2019

Salon i Kongres Edukacji

Salon Technologii i Wyposażenia dla Edukacji odbył się już po raz czwarty w Targach Kielce od 22 do 23 października. Podczas tegorocznego przedsięwzięcia swój debiut miał Kongres Przyszłości.

Eksperci zgromadzeni w Centrum Kongresowym Targów Kielceprzedstawiali rozwiązania dla dydaktyków i nauczycieli. Pierwszego dnia rozmawiano między innymi o zmianach w szkolnictwie branżowym, roli nauczycieli wychowawców w nowym systemie oświaty. Poruszano także zagadnienia związane z zawodami przyszłości oraz innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi.  

W programie pierwszego dnia wydarzenia znalazła się także Gala Finałowa Konkursu Filmowego „Dobry Zawód – Lepsza Przyszłość!”. Nagrody wręczył minister edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski.

Drugi dzień wydarzenia upłynął pod znakiem sportowego świętokrzyskiego. Uczestnicy wzięli udział między innymi w wykładach dotyczących używek i dopingu w sporcie, diety dla sportowca i młodego człowieka aktywnego fizycznie. Odbyły się także prezentacje dobrych praktyk oraz panele dyskusyjne, poświęcone między innymi wychowaniu fizycznemu i sportowi w szkołach województwa świętokrzyskiego.

Organizatorami wydarzenia są Kuratorium Oświaty w Kielcach, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Targi Kielce. Tegoroczna edycja otrzymała honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Rekreacji, Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Prezydenta Miasta Kielce.