Kongres Polityki Miejskiej w Centrum Kongresowym Targów Kielce

9 pażdziernika 2019

Kongres Polityki Miejskiej w Centrum Kongresowym Targów Kielce

Kongres Polityki Miejskiej to z pewnością największe wydarzenie w Polsce poświęcone tematyce tworzenia i wdrażania polityk miejskich oraz problematyce zrównoważonego rozwoju miast. Wydarzenie jest organizowane w ramach Krajowego Forum Miejskiego, które stanowi platformę dialogu pomiędzy rządem, samorządami, środowiskami akademickimi i eksperckimi oraz pozarządowymi i biznesowymi.   

Tegoroczna edycja Kongresu Polityki Miejskiej zapowiada się bardzo różnorodnie. Głównym punktem w programie wydarzenia będzie debata o kształtowaniu i istocie krajowej polityki miejskiej w Polsce oraz sesje tematyczne. Wśród poruszanych zagadnień tematycznych pojawią się takie jak: kształtowanie przestrzeni, mieszkalnictwo, transport i miejska mobilność, środowisko i adaptacja do zmian klimatu. Uczestnicy kongresu będą mieli wiele możliwości aktywnego udziału w wydarzeniu poprzez zabieranie głosu w dyskusjach, ale również poprzez zgłoszenie własnych wystąpień w ramach sesji kalejdoskopowych, powiązanych z głównymi tematami kongresu.

Kolejny blok kongresu, to miejskie inspiracje, podczas których będzie można przyjrzeć się zagadnieniami polityki miejskiej w innych polskich miastach. Szukanie inspirujących i kreatywnych rozwiązań dla gospodarki w obiegu zamkniętym, efektywne partnerstwo publiczno prywatne, czy odpowiedzialna partycypacja, to tylko kilka z poruszanych zagadnień tematycznych Wydarzenie to również okazja do dzielenia się wzajemnymi doświadczeniami i prezentacji najlepszych praktyk.

Premierowo, podczas Kongresu Polityki Miejskiej odbędzie się również noc wtop (niełatwe drogi do sukcesu), gdzie najodważniejsi miejscy urzędnicy i działacze podzielą się tym, co im nie wyszło i jakie wnioski z tego wyciągnęli.

Zachęcamy do skorzystania z szeregu interesujących wydarzeń towarzyszących, takich jak Miejskie kino dyskusyjne i organizowane przez Miasto Kielce wizyty studyjne m.in. w Kieleckim Parku Technologicznym i Geoparku Kielce.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką – ekspertów, przedsiębiorców, przedstawicieli sektora publicznego, w tym urzędników i samorządowców, ale także mieszkańców do Targów Kielce, w czwartek, 14 listopada 2019 roku!

Wstęp bezpłatny po wcześniejszej rejestracji