Inwestuj w Kielcach - zapraszamy na konferencję

26 marca 2019

Inwestuj w Kielcach - zapraszamy na konferencję

Organizatorem spotkania dla przedsiębiorców z regionu świętokrzyskiego, które odbędzie się 3 kwietnia jest Miasto Kielce.

Głównym tematem wydarzenie będą istniejące i planowane programy wsparcia dla przedsiębiorców, oferowane zarówno przez miasto, region, a także te dostępne na szczeblu rządowym.

Jednym z punktów programu będzie idea SMART CITY. Przedstawione zostaną osiągnięcia naszego miasta na tym polu, jak również zaprezentowane zostaną założenia funkcjonowania Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar – największej obecnie w Kielcach inwestycji rządowej.

Podczas konferencji omówione zostaną założenia Ustawy z dnia 10 maja 2018 roku o wspieraniu nowych inwestycji.  Ten dokument znowelizował warunki uzyskania zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców w ramach specjalnych stref ekonomicznych. W wydarzeniu udział weźmie Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” i w ramach indywidualnego stoiska będzie udzielała przedsiębiorcom szczegółowych informacji o dostępnych w województwie świętokrzyskim instrumentach wsparcia.
 
W realizację i promocję wydarzenia zaangażowały się organizacje przedsiębiorców działające na terenie Kielc, w tym:

  • ŚZPP „Lewiatan”,
  • Forum Pracodawców Prywatnych,
  • BCC Loża Świętokrzyska,
  • Staropolska Izba Przemysłowo – Handlowa,
  • Izba Rzemieślników i Przedsiębiorców.

Program wydarzenia dostępny tutaj.

Na wydarzenie można zarejestrować się on-line.

Zapraszamy!