„Światowe trendy na rynku zabawek i artykułów dla dzieci” - wykład Rene Rice podczas targów KIDS' TIME 2019

20 lutego 2019

„Światowe trendy na rynku zabawek i artykułów dla dzieci” - wykład Rene Rice podczas targów KIDS' TIME 2019

Specjalistka z Nowego Jorku zwróciła uwagę na zabawkowe trendy, królujące na rynku europejskim. Pierwszym z nich jest „ruch” – bardzo popularne są linie produktów wymuszających na dzieciach aktywność fizyczną. Jedna z firm zaproponowała najmłodszym serię mobilnych przeszkód wzorowanych na przeszkodach dla żołnierzy, strażaków i policjantów. Bardzo modne są także zabawki rozwijające się i rosnące razem z dzieckiem – należą do nich np. skutery, które pierwotnie pełnią funkcję rowerków biegowych, później zaś są klasycznymi pojazdami.

Wiodącym trendem są także zabawki, których działanie ma na celu pomoc w rozwijaniu kreatywności i wyobraźni dzieci. Dużą popularnością wśród takich produktów cieszy się, m.in.: piłka, która opowiada historie i dyktuje zadania do wykonania.

Wiele firm podczas wymyślania produktu i jego finalnej realizacji stawia na tzw. „WOW Effect”, którego celem oczywiście jest zaskoczenie, ale nie jednorazowe! Dziecko nie spodziewa się, że zabawka może zmienić klor, lub kształt...a to okazuje się dopiero po...jej umyciu.

Każdego roku, w czasie Międzynarodowych Targów Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka organizowanych jest wiele merytorycznych spotkań: konferencji, seminariów, prezentacji. Dzięki wsparciu partnerów Targi Kielce goszczą najlepszych specjalistów z całego świata.

KIDS' TIME to największa wystawa branży o charakterze Business to Business w Europie Środkowo – Wschodniej i jedna z najważniejszych na świecie. Tutaj każdego roku, swoje produkty prezentują najwięksi gracze sektora zabawek, wózków, fotelików, tekstyliów i artykułów dla najmłodszych.