I Kieleckie Forum Rynku Nieruchomości

30 stycznia 2019

I Kieleckie Forum Rynku Nieruchomości

Branża budowlana to ważny segment lokalnej gospodarki. W ostatnich latach podejmowane są liczne inicjatywy, zwłaszcza z zakresu budownictwa mieszkaniowego, które zaspokajają rosnący popyt na wysokiej klasy budynki. Wydaje się jednak, że kolejnym niezbędnym dla rozwoju funkcji metropolitalnych miasta krokiem jest rozbudowa istniejącej powierzchni biurowej, w szczególności w kontekście rosnącego w Polsce segmentu nowoczesnych usług dla biznesu.

Oficjalnego powitania gości dokonał Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta. Wprowadził również zgromadzonych w Centrum Kongresowym Targów Kielce w temat spotkania, którego celem było zaprezentowanie obecnej sytuacji i perspektyw rozwojowych rynku biurowego w Kielcach.

Paweł Panczyj, członek Zarządu ABSL*, czołowa postać branży outsourcingowej w Polsce i w Europie, w pierwszej części spotkania zaprezentował jak rozwija się branża usług dla biznesu BSS w Polsce. 

Anita Lagierska, Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji Miasta Kielce przedstawiła prezentację na temat: Kielce, jako dobra lokalizacja dla sektora outsoursingowego. Goście mogli posłuchać o sytuacji na rynku powierzchni biurowej w Kielcach oraz o uchwale o zwolnieniu z podatku od nieruchomości dla nowych powierzchni biurowych.

Podczas takiego wydarzenia nie mogło zabraknąć panelu dyskusyjnego. Debatowano na temat potencjału Kielc w obszarze rozwoju dużych powierzchni biurowych. W rozmowie wzięli udział w którym udział wzięli:

  • Paweł Panczyj - Chief Development Officer ABSL,
  • Rafał Mazurczak - Członek Zarządu Echo Investment,
  • Paweł Kamiński - Wiceprezes City Core Sp.z o.o.,
  • Jan Banasikowski - Doradca ds. HR i Analiz Lokalizacyjnych CBRE,
  • Danuta Papaj - Pełnomocnik Prezydenta Kielc ds. Finansów, Budżetu i Przedsiębiorczości.

Organizatorem Forum jest Prezydent Miasta Kielce – Bogdan Wenta. W spotkaniu wzieli udział przedstawiciele Urzędu Miasta Kielce oraz firm deweloperskich, budowlanych i agencji rynku nieruchomości

*ABSL skupia centra usług wspólnych, dostawców procesów biznesowych dla klientów zewnętrznych, firmy prowadzące działalność badawczo-rozwojową oraz firmy informatyczne z obszaru outsourcingu IT.