XIV Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO oficjalne otwarte

23 pażdziernika 2018

XIV Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO oficjalne otwarte

Targi zostały zainaugurowane 22 października Konferencją Techniczną pod hasłem „Niskoemisyjność w komunikacji miejskiej” zorganizowaną przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej z Warszawy.

Oficjalnie otwarcie TRANSEXPO 2018 odbyło się dziś 23 października o godzinie 10.00 w sali OMEGA w Centrum Kongresowym Targów Kielce

Wśród osób przemawiających na uroczystości znaleźli się dr Andrzej Mochoń Prezes Zarządu Targów Kielce, Elżbieta Średniawska Przewodnicząca Rady Nadzorczej Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, Agata Wojtyszek Wojewoda Świętokrzyski, Krzysztof Słoń Senator Rzeczpospolitej Polskiej, a także Alvin Gajadhur Główny Inspektor Transportu Drogowego, który dokonał oficjalnego otwarcia XIV Międzynardowych Targów TRANSEXPO 2018.

Dziś bardzo ważnymi punktami w planie dnia były: konferencja prasowa firmy Solaris Bus & Coach, prezentacja nowego autobusu Urbino 12 LE lite oraz prezentacja autkaru S531DT wraz z konferencją prasową firmy Sindbad, na której zarezentowano jej re-branding związany z 35-leciem istnienia firmy.

Na drugi dzień wydarzenia zaplanowana jest konferencja twarzysząca wystawie HOL-EXPO, którą organizuje Stowarzyszenie Polska Pomoc Drogowa oraz Konferencja Przewozowa Polskiej Izby Gospodarczej Transportu Samochodowego i Spedycji w Warszawie – jej organizatorem jest Świętokrzyski Oddział Regionalny PIGTSiS w Ostrowcu Świętokrzyskim, ZTM Kielce oraz PKS Ostr. Świętokrzyski.

W programie trzeciego dnia targów znajduje się seminarium: Dobre praktyki w rozwoju branży transportowej – współpraca z przedsiębiorcami w procesie kształcenia – program skierowany do kadry i uczniów szkół branżowych, ktrórego organizatorem jest Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” SA. To wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół technicznych o profilach związanych z motoryzacją i transportem autokarowym.