Entuzjaści smart city w Targach Kielce

8 czerwca 2018

Entuzjaści smart city w Targach Kielce

Hackathon Idea Kielce to 40-godzinny maraton programistyczny, w którym udział wezmą 3-osobowe zespoły składające się z pasjonatów programowania, informatyki czy grafiki. Zespoły będą korzystać ze wsparcia mentorów, czyli doświadczonych ekspertów i specjalistów w dziedzinie nowych technologii, smart cities oraz biznesu.

Opracowywane podczas Hackathon Idea Kielce aplikacje będą dotyczyły m.in. rozwiązań w zakresie Przestrzeni Miejskiej (w tym dostępności miejsc i przestrzeni dla mieszkańców, krajobrazu miejskiego, reklamy w mieście, przestrzeni publicznej), Mobilności i elektromobilności (transport i komunikacja publiczna, przemieszczanie się po mieście, bike & car-sharing) oraz Bezpieczeństwa (bezpieczeństwo w szkołach, bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej, bezpieczeństwo ruchu drogowego).

Uczestnictwo w wydarzeniu to możliwość zrealizowania ciekawych pomysłów pozwalających podnieść komfort życia w Kielcach, sprawdzenia i rozwoju swoich umiejętności, poznania ciekawych ludzi, jest również szansą na zaprezentowanie się przed wiodącymi firmami informatycznymi. Warto również podkreślić że najciekawsze aplikacje opracowane podczas Hackathon Idea Kielce zostaną  wdrożone i udostępnione, a najlepsze zespoły wyróżnione nagrodami, wśród których jest sprzęt komputerowy o łącznej wartości 10000 tys. zł