Jubileusz Targów Kielce w Centrum Kongresowym

9 lutego 2018

Jubileusz Targów Kielce w Centrum Kongresowym

Jubileusz obchodów 25lecia Targów Kielce otworzył prezydent Kielc Wojciech Lubawski - Targi Kielce to współpraca wielu osób, które przez lata kształtowały tę firmę  – podkreślił – Splot szczęśliwych zdarzeń i mądrych decyzji sprawił, że dziś możemy mówić o Targach Kielce, jako liderze polskiego rynku wystawienniczego .

O istocie potencjału ludzi wspominała również Prezes Targów Kielce Bożena Staniak - Historia Targów Kielce to historia ludzi, którzy tworzyli to miejsce. Jesteśmy wdzięczni, za to, że jesteście z nami  - w chwilach sukcesów, ale także momentach trudnych  - podkreślała Prezes Targów, dziękując pracownikom za pracę – Czekamy na nowe wyzwania i zapraszamy do wspólnego świętowania naszego jubileuszu.

Na scenie Centrum Kongresowego pojawili się tancerze Kieleckiego Teatru Tańca, którzy w spektaklu „Zobacz Jazz” przenieśli gości do nowoorleańskich klubów. Scena Centrum Kongresowego została odpowiednio dopasowana do potrzeb tanecznego show. Klimat jazzowych lokali towarzyszył także występowi Ryszarda Styły. Swoimi umiejętnościami gitarowymi popisywał się także Piotr Restecki, który w zaskakujący sposób wykorzystał w swoim show oświetlenie sali Omega. Dawkę delikatnych dźwięków zaserwował zaś słuchaczom Chór Fermata. Aranżacja piosenek Marka Grechuty poruszyła gości wieczornego koncertu. Soliści – Katarzyna Lisowska, Basia Sipa, Aleksandra Gąska, Roman Słomka, Paweł Oszywa czarowali swoimi głosami przy akompaniamencie bandu. Za sprawą zespołu Mr Pollack największa sala Centrum Kongresowego wypełniła się dźwiękami rocka. Finałem muzycznej części koncertu był wspólny występ wszystkich artystów. Ze sceny wybrzmiały dźwięki „We are the champions”, a w stronę gości poleciały balony oraz conffeti.

Nie był to jednak koniec atrakcji przygotowanych przez zespół Targów Kielce. Goście uczestniczyli także w ognistym show. Pokaz odbył się na placu przed Centrum Kongresowym i wzbudził wiele emocji.  Gości rozgrzewał jednak nie tylko ogień rozniecony przez ukraińską grupę Genesis, ale także tradycyjny grzaniec.

Koncert był zwieńczeniem obchodów jubileuszu 25lecia Targów Kielce.