BLOG: Welcome Pack - obowiązek czy przyjemność?

19 stycznia 2018

BLOG: Welcome Pack - obowiązek czy przyjemność?

Bywają nazywane wyprawkami, pakietami powitalnymi, torbami gadżetów czy darami losu. Zdarzają się na wielu konferencjach i eventach. Jak kreatywnie podejść do ich tematu?

 

Z “wyprawkami” dla uczestników wydarzeń jest podobnie jak z wieloma innymi aspektami ich organizacji - czasem warto, a czasem nie. To jednak nie jedyny dylemat. Jeżeli zdecydujecie, że osoby, której biorą udział w Waszym evencie mają wrócić do domów z pakietem od Was to pojawia się pytanie co do niego włożyć?

 

Zacznijmy jednak od tego czy warto. Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Taki powitalny pakiet nie musi być drogi, ale ważne, żeby był przemyślany i funkcjonalny.

 

Co powinno się znaleźć w środku? Tak jak wspomnieliśmy na początku wszystko zależy od rodzaju wydarzenia. Pomimo, że na pewno kusi Was, żeby wrzucić tam tylko foldery, ulotki i smycz to jednak przemyślcie sprawę. Może uczestnikom Waszej konferencji przyda się coś do notowania (notes + długopis)? Oczekujecie, że relacje i zdjęcia z wydarzenia pojawią się w sieci i zbudują konkretne zasięgi? Może warto uczestników obdarować brandowanymi powerbankami. Zadbajcie o to, żeby były naładowanie i mogły służyć od razu. Często spotykanym pomysłem jest też pendrive z materiałami z eventu.

 

A może tak napisać coś do uczestników? Liścik, bilecik, kartka z podziękowaniem za udział w wydarzeniu na pewno się spodoba.

 

To, co znajdzie się pakietach powitalnych zależy tylko od Was.Widzieliśmy piłki-gniotki, rakietki do tenisa plażowego czy podpaski więc wyobraźnia organizatorów wydarzeń jest spora.