Pod Fryzjerką z główną nagrodą festiwalu „Przy Kominku”

4 grudnia 2017

Pod Fryzjerką z główną nagrodą festiwalu „Przy Kominku”

Ciechanowska grupa Pod Fryzjerką zajęła pierwsze miejsce w VI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku”. Nagroda publiczności trafiła natomiast do grupy Oreada z Piotrkowa Trybunalskiego.

Dwudniowy festiwal rozpoczął się w piątek w Centrum Kongresowym Targów Kielce. W piątek odbył się przegląd konkursowy, w którym wzięło udział 15 wykonawców. Z kolei w sobotę w Koncercie Galowym Laureatów wystąpili najlepsi w eliminacjach.

Każdy zespół i solista wykonał po jednym utworze. Publiczności o wycieczkowych klimatach lata przypomniały utwory spod znaku poezji śpiewanej, szant czy piosenki turystycznej. Ich popisom przysłuchiwała się pełna widownia sali Omega Centrum Kongresowego Targów Kielce. Zarówno zespoły, jak i soliści prezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny.  Jury konkursu musiało sprostać nie lada zadaniu decydując o tym, do kogo trafią nagrody i wyróżnienia.

Ostatecznie główna nagroda trafiła do grupy Pod Fryzjerką z Ciechanowa. Publiczność postanowiła natomiast wyróżnić zespół Oreada z Piotrkowa Trybunalskiego.

Festiwal zakończył ponad dwugodzinny występ gwiazd. Na scenie jako gospodarze festiwalu pojawili się Sprzedawcy Dymu. Po nich nad sceną zapanował Piotr Woźniak z zespołem Chwila Nieuwagi, a wieczór zamknął Tadeusz Woźniak z zespołem.

Muzyczną ofertę festiwalu dopełnił salon muzyczny ze Strefą Płyt Winylowych oraz jarmark, na którym można bylo spróbować świętokrzyskich, regionalnych pyszności oraz kupić cudowne rękodzieło.

Jury konkursu postanowiło:

Wyróżnić Grzegorza Grunwalda, zespół Michał Pastuszak i Poławiacze Pereł, zespół Grzane Wino oraz zespół Oreada.

Przyznać trzecie miejsce zespołowi Ostatnia Paczka oraz zespołowi Bez Hałasu

Przyznać drugie miejsce Marcinowi Skrzypczakowi

Przyznać pierwsze miejsce zespołowi Pod Fryzjerką

Grand Prix Festiwalu przyznać zespołowi Grupa na swoim

Nagrodę publiczności przyznać zespołowi Oreada

Nagrodę specjalną im. Grzegorza Pecla  przyznać zespołowi 4 razy w roku

Nagrodę specjalną Magazynu Piosenki Studenckiej „Mikroklimat” Polskiego Radia Rzeszów przyznać zespołowi Ostatnia Paczka

Zaproszenie do udziału w 51. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie otrzymały zespoły Grupa na swoim i Pod Fryzjerką oraz cała publiczność festiwalu „Przy Kominku”

(KŁ)