BLOG: Na jeden czy na dwa?

21 listopada 2017

BLOG: Na jeden czy na dwa?

Konferencje i wydarzenia branżowe różnią się tematyką, skalą, miejscem i jeszcze jednym elementem - długością trwania. Tak samo uczestnicy dzielą się na tych, którzy uwielbiają wydarzenia z noclegiem i takich, którzy omijają je szerokim łukiem.

Jakie aspekty mogą decydować o udziale w jedno i dwudniowym wydarzeniu od strony uczestnika? Część z nich na pewno nie lubi zostawiać rodziny na noc, może nie lubią spać poza domem, a może jeszcze inny powód o tym decyduje?

Od strony organizatora sprawa wyjaśnienie tego dylematu wydaje się być prostsza. Pierwszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest baza noclegowa. Nie każde miejsce konferencyjne dysponuje w okolicy dobrą bazą noclegową, a słaba jej dostępność może być powodem rezygnacji tych “bardziej wygodnych” uczestników.

Drugim aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest kwestia organizacji czasu. Przy wydarzeniu jednodniowym (lub kilkugodzinnym) najczęściej agenda wypchana jest po brzegi. Przy dłuższych eventach pamiętać należy o czasie wolnym. Uroczysta kolacja, koncert, grill czy inne atrakcje są mile widziane, ale wymagają od Was – organizatorów dodatkowych nakładów pracy.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, co chcemy osiągnąć na naszym wydarzeniu. Trzeba pamiętać, że wiedzę pozyskujemy za dnia, ale większość rozmów biznesowych i kontaktów nawiązywana jest już w części mniej oficjalnej.

Nie ważne czy organizujemy imprezę jedno czy dwudniową najważniejsze to wiedzieć co chcemy dzięki niej osiągnąć i realizować założone cele!