BLOG: Jak to jest z tym networkingiem?

31 pażdziernika 2017

BLOG: Jak to jest z tym networkingiem?

Ogromna dawka wiedzy i inspiracji to rzeczy, po które jeździmy na większość wydarzeń branżowych. Jest jednak coś, co ma jeszcze większą wartość - ludzie.

 

Przy okazji organizacji eventów możemy spotkać się ze słowem networking. Nie da się go przetłumaczyć jednoznacznie. Najbliżej będziemy mówiąc o pozyskiwaniu kontaktów - generalnie jego celem jest stworzenie swojej sieci relacji biznesowych.

 

Tyle w teorii. W praktyce w networkingu chodzi o to, aby poznać jak najwięcej wartościowych osób. Wszyscy wiemy, że rekomendacje mają ogromną siłę więc dlaczego nasz nowy znajomy z konferencji nie miałby polecić nas swoim znajomym, a my jego usługi - naszym? Do niedawna robienie czegoś “po znajomości” było źle widziane, ale czasy się zmieniły. Oczywiście musimy oddzielić rekomendacje biznesowe i networking na wydarzeniach profesjonalnych od tzw. “kolesiostwa”.

 

Pozyskiwanie kontaktów może kojarzyć się z pracą handlowca, ale nic bardziej mylnego. Każdy w swoim biznesie prędzej czy później znajdzie sposobność aby skorzystać ze zdobytych kiedyś kontaktów. Lepiej jest już je posiadać zamiast szukać na siłę, pod presją czasu.

 

Wiedza zdobyta na wszystkich eventach jest niezmiernie ważna, inspiracje po wysłuchaniu historii innych - niezastąpione, ale to ludzie których poznamy mają ogromny, jeżeli nie największy wpływ na nasz biznes.

 

Zabierz ze sobą sporo wizytówek i otwórz się na znajomości a na pewno wydarzenie zaliczysz do biznesowo udanych.