Pierwszy Ambasador Kongresów ze świętokrzyskiego

19 września 2017

Pierwszy Ambasador Kongresów ze świętokrzyskiego

14 września w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się Gala Ambasadorów Kongresów Polskich organizowana przez Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce, Poland Convention Bureau POT i Polską Organizację Turystyczną, Miasto Kraków, Kraków Convention Bureau i Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora ICE Kraków Congress Centre.

17 nowy Ambasadorów dołączyło do prestiżowego grona osób, które rozsławiają Polskę jako destynację kongresowo-konferencyjną na całym świecie. W gronie tegorocznych laureatów po raz pierwszy znalazł się reprezentant województwa świętokrzyskiego.

To specjalne wyróżnienie otrzymał prof. dr hab. Marek Pajek z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Profesor zorganizował razem z Centrum Kongresowym Targów Kielce dwie konferencje 43 Zjazd Fizyków Polskich- ponad 600 uczestników z całej Polski oraz międzynarodową konferencję 18th International Conferences Physics of Highly Charged Ions - ponad 200 uczestników z całego świata.

O tytule Ambasador Kongresów

Nominacje do tego honorowego tytułu Ambasadora Kongresów zgłaszać mogły m.in. uczelnie i jednostki Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska profesjonalnie związane z przemysłem spotkań. Raz w roku zatwierdza je Kapituła Programu skupiająca wybitne postaci polskiego świata nauki gospodarki i kultury. Kapituła Programu, która jest wybierana raz na 3 lata, spośród licznych zgłoszeń wyłania w każdej edycji 20 Ambasadorów Kongresów Polskich – osób, które w swych międzynarodowych środowiskach najbardziej aktywnie upowszechniają wiedzę o atutach naszego kraju i przyczyniają się do decyzji o wyborze Polski na miejsce następnego międzynarodowego wydarzenia.