BLOG: Co po konferencji? - Kielce i okolica

27 lipca 2017

BLOG: Co po konferencji? - Kielce i okolica

Część uczestników konferencji od razu po zakończeniu wydarzenia wraca do domów. Jest jednak spora grupa, która czas po evencie postanawia wykorzystać na poznanie miejsce, w którym się znalazła.

 

Kielce są miastem ciekawie położonym i potrafiącym zaskoczyć przybywających gości. Jeżeli należycie do tej drugiej grupy gości konferencyjnych to pozwólcie, że polecimy Wam ciekawe miejsca w naszym mieście.

 

Wzgórze Zamkowe

Pomimo, że znajduje się na nim pałac, a nie zamek to robi ono wrażenie. Podczas spaceru warto odwiedzić Bazylikę Katedralną i Pałac Biskupów Krakowskich, który uchodzi za jeden z najlepszych przykładów barokowej architektury pałacowej w Europie. Niedaleko znajduje się również Pałacyk Tomasza Zielińskiego, Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej (w dawnym więzieniu kieleckim) oraz Instytut Designu. Ze Wzgórza Zamkowego łatwo dostać się również do Parku Miejskiego, który jest jednym z najstarszych obiektów tego typu w Polsce.

 

Sienkiewicza i Rynek

To właśnie w tych dwóch miejscach można spotkać Kielczan. Spacerując ul. Sienkiewicza czy po okolicach Rynku możemy zjeść coś smacznego, napić się, ale też popatrzeć na architekturę Kielc.

 

Rezerwat Kadzielnia

Rezerwat przyrody położony najbliżej centrum Kielc (około 15 minut spacerem). Znajduje się on w nieczynnym kamieniołomie, a największe wrażenie robi w godzinach wieczornych, gdy ściany skalne są oświetlone. Tarasy widokowe, które znajdują się na szczycie dają możliwość dokładnego obejrzenia obiektu oraz otaczających Kielce pasm górskich.

 

Karczówka

Miejsce oddalone od centrum miasta, ale posiadające w sobie coś niezwykłego. Jest to rezerwat znajdujący się na górze Karczówka. Mieści się na niej dawny zespół klasztorny oraz ślady górnictwa rud ołowiu. To właśnie na Karczówce znajduje się rzeźba św. Barbary wykuta z jednej bryły galeny wydobytej na tej górze.

 

Zapraszamy! :)