BLOG: Z pamiętnika złego uczestnika

21 czerwca 2017

BLOG: Z pamiętnika złego uczestnika

Różni uczestnicy konferencji się zdarzają :) Dzisiaj zapraszamy Was do zapoznania się z kartką z pamiętnika uczestnika oryginalnego. Jest to nasza radosna twórczość, ale niech będzie dla Was inspiracją przy organizacji kolejnych wydarzeń :)

 

“Drogi pamiętniku…

Za oknem wstało słońce. Wstałem z nim i ja. Nie bardzo mi się chciało, ale trzeba jechać na konferencję. Pakuję moje ulubione kanapki, pomidora, jajko i wyruszam. Zapowiada się długi dzień. Ma być sporo osób to znak, że mój krawat w grochy wreszcie będzie godny takiej okazji. Autobus za chwilę odjeżdża, nie prasuję koszuli bo nie zdążę i wyruszam.

 

To tylko 2 godziny jazdy i jestem na miejscu. W sumie to jest trochę gorąco, ale marynarka pasuje mi do stylu. Konferencja startuje o 10.00 czyli za 40 minut. Nie miałem późniejszego autobusu. Jak to nie wpuszczają jeszcze? Że niby dlaczego dopiero za 15 minut? Trudno, poczekam. Jakoś minęło. Nie ma mojego identyfikatora? Przecież zgłosiłem się wczoraj w nocy! Taki ręcznie wypisany to jednak nie to samo… Dobrze, że chociaż darmowa kawa będzie. Strasznie niedobra. Gdzie są ekspresy ciśnieniowe?! Przecież nikt już nie pije rozpuszczalnej.

 

Czas pójść na salę - zaczyna się impreza. Strasznie tam gorąco. Dlaczego, każdy akurat chce usiąść koło mnie? Gdzie położę torbę jeżeli zdejmę ją z krzesła? Pierwsze dwie prezentacje jeszcze znośne, ale ta trzecia to jakaś porażka. Potem tylko gorzej. Myślą, że wszystkie rozumy pozjadali. Jak ja bym występował na takiej konferencji to bym im dopiero powiedział. No trudno, nie chcieli mnie to teraz niech żałują.

 

Wreszcie obiad.Zupa jak zupa, ale kto do ziemniaków na drugie danie dodaje koperek?! Nie cierpię koperku. Połowa obiadu ląduje w koszu. Dobrze, że są cukierki i ciastka na deser to chociaż coś zjem. Wezmę też trochę do domu. No może jeszcze trzy paczki się zmieszczą do torby. Więcej prezentacji już nie zniosę. Pójdę do rejestracji może zostało im jeszcze długopisów lub notesów. Te zawsze się przydadzą w każdych ilościach. Udało się ukradkiem zabrałem 6 smyczy i 4 długopisy.

 

Czas wracać do domu, jutro znowu do pracy.”

 

Jeżeli następnym razem wybierzecie się na konferencję lub inne wydarzenie w roli uczestnika to pamiętajcie:

 

  1. Każdemu mogą zdarzyć się małe niedociągnięcia, prawda?

  2. Przyjdź na czas, przecież wiesz jak Ciebie to denerwowało

  3. Doceń organizatora przecież wiesz ile wysiłku wymaga organizacja takiego eventu

  4. Jeśli jest za co, to pochwal, przecież każdy lubi być doceniony

  5. Czasem przymknij oko, przecież wiele rzeczy jest niezależne od organizatorów

  6. Uśmiechaj się! :)