7 najważniejszych cech dobrego miejsca na konferencję

19 maja 2017

 7 najważniejszych cech dobrego miejsca na konferencję

Organizujesz konferencję? Masz rewelacyjny temat i wspaniałych odbiorców? Są jednak rzeczy, które mogą przybliżyć Cię do sukcesu jeszcze bardziej. Dzisiaj mamy dla Was siedem elementów, które zdecydowanie należy wziąć pod uwagę przy jej organizacji i wyborze miejsca.

Lokalizacja

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi jaka będzie najlepsza. Warto na pewno zwrócić uwagę na położenie. Pamiętajmy, że lokalizacja w centrum miasta pomimo krajoznawczych aspektów potrafi przedłużyć czas dojazdu czasem i o godzinę. Miejsce konferencji w miejscu oddalonym od centrum wcale nie musi być mało atrakcyjne – ważne, żeby przebiegały tędy popularne linie komunikacji miejskiej.

Nowoczesność

Wielu z uczestników konferencji ma świadomość, że lokal na wydarzenie jest tylko wynajmowany. Pomimo wszystko utożsamiają oni miejsce w Twoją marką. Miejsca, których czas świetności już minął mogą negatywnie wpłynąć na odbiór Twojej marki. Warto poszukać pomieszczenia ciekawie urządzonego, z nowoczesnym designem.

Internet

Z jednej strony na konferencję nie idzie się po to, żeby korzystać z internetu, ale… Przecież dla organizatora to idealny kanał do promocji wydarzenia i samej marki. Jeżeli w miejscu, w którym organizujemy wydarzenie jest szybkie i darmowe Wi-Fi to szansa na to, że uczestnicy będą udostępniać statusy, zdjęcia czy modne ostatnio relacje na żywo znacząco wzrośnie.

Klimatyzacja

Atmosfera na konferencjach powinna być gorąca, ale temperatura na sali już nie do końca. W cieple trudniej się skupić i łatwiej usnąć. Brak wentylacji lub za wysoka temperatura są często wymieniane jako negatywne wspomnienia z wydarzeń branżowych.

Parking

Nawet wtedy, gdy uczestnicy naszego wydarzenia pochodzą z tego samego miasta, to istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że większość z nich przyjedzie na spotkanie własnym samochodem. Pamiętajcie żeby zadbać o miejsce parkingowe, aby nie zepsuć pierwszego wrażenia już przy przyjeździe.

Catering

Głodny uczestnik wydarzenia to zły uczestnik. Nawet jeżeli organizowane przez Ciebie spotkanie jest krótkie i nie planujesz poczęstunku (przemyśl jednak sprawę;)), to sprawdź czy w okolicy miejsca, gdzie konferencja się odbędzie dostępne są chociaż automaty z napojami lub przekąskami.

Dostęp dla niepełnosprawnych

Ważną rzeczą jest sprawdzenie, czy miejsce, w którym chcesz spotkać się ze swoimi klientami, pracownikami czy partnerami biznesowymi jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Poruszanie się na wózku nie jest łatwe, a każdy stopień czy próg znacząco je utrudnia.