Udana konferencja prasowa?

21 kwietnia 2017

Udana konferencja prasowa?

Organizowaliście kiedyś konferencję prasową? Nasze Centrum Kongresowe doskonale nadaje się również do tego celu. Samo miejsce jednak to jeszcze nie pełnia sukcesu. Jaka powinna być konferencja prasowa, aby uznać ją za udaną?

 

Zacznijmy pomieszczeń. Nowoczesne pomieszczenia konferencyjne robią dobre wrażenie. Dużą rolę grają tu też jednak szczegóły. Warto się zastanowić co znajduje się za osobą prowadzącą konferencję, bo na większości nagrań i zdjęć będzie to tło, które może pomóc w odbiorze informacji lub mocno rozproszyć uwagę odbiorców.

 

Pamiętajmy, że żeby nasze spotkanie z dziennikarzami było udane musimy określić jego cel. Czas w naszej epoce jest rzeczą bardzo cenną dlatego warto wybrać temat konferencji, który ma szansę zainteresowania dziennikarza, a właściwie jego odbiorców. Dużo chętniej poświęcą oni chwilę na zapoznanie się z ciekawym odkryciem, rekordem czy ekspansją na kolejne rynki niż z miesięcznym raportem z milionem słupków.

 

Warto dodać, że dziennikarz, tak jak chyba każdy człowiek lubi być doceniony, a czasem lekko rozpieszczony. Jeżeli wiecie, że Wasze wydarzenie chwilę potrwa to zadbajcie o poczęstunek i napoje dla dziennikarzy.

 

Na koniec warto dodać, że przy organizacji tego typu wydarzenia trzeba dobrze przemyśleć listę redakcji, które chcemy zaprosić, a jeżeli tematyka jest odpowiednia warto również zaprosić blogerów i innych twórców internetowych.