I Świętokrzyskie Forum Menadżerów połączone z uroczystą Galą

2 grudnia 2016

I Świętokrzyskie Forum Menadżerów połączone z uroczystą Galą

W Centrum Kongresowym Targów Kielce zebrali się najlepsi menadżerowie województwa świętokrzyskie. Spotkanie rozpoczęło szkolenie dla nowoczesnych biznesmenów, samorządowców, zarządzających firmami lub organizacjami z udziałem największych polskich autorytetów w dziedzinie reklamy, kreowania wizerunku i motywacji w biznesie. W drugiej części spotkania poznaliśmy zwycięzców plebiscytu Menadżer Roku.

Szkolenie, które odbyło się w ramach I Świętokrzyskiego Forum Menadżerów, poprowadzili znani i cenieni specjaliście w dziedzinie reklamy, kreowania wizerunku i motywacji w biznesie. Uczestnicy mogli zaczerpnąć wiele praktycznych porad jak skutecznie wdrażać nowatorskie rozwiązania, aby jeszcze efektywniej zarządzać sobą i zadaniami za jakie odpowiadają na co dzień.

Ciekawi ludzie o ważnych tematach w Targach Kielce

Pierwszym prelegentem, który zainaugurował forum był generał Roman Polko, były dowódca jednostki specjalnej GROM. Swoje wystąpienie poświęcił postawie lidera i kształtowaniu cech przywódczych. Na podstawie własnych doświadczeń wyjaśnił, co pozwoliło mu osiągnąć sukces i realizować postawione sobie cele. Roman Polko zaznaczył, że jeśli jest się na stanowisku i posiada odpowiednią wiedzę, należy robić z tego użytek.

 - Dobry lider nie troszczy się o to, by być kochanym i podziwianym, ale by być skutecznym – mówił Roman Polko.

Jako drugi wystąpił Dariusz Janik, specjalista od Public Relations. Wyjaśnił, czym jest dobry PR, oraz opisał jego działania. - W wielkich firmach często menadżer jest jednocześnie piarowcem i dba o wizerunek firmy - mówił. Z kolei Jacek Rozenek, mówił o autoprezentacji. Wyjaśnił, na czym polega budowanie wizerunku menadżera oraz jak tego nie robić. Znany aktor, a także trener biznesu przedstawił również sposoby na dobre zaprezentowanie się na scenie oraz skuteczne wystąpienia publiczne.

Tomasz Krawczyk, dyrektor rozwoju i nowych mediów w Polska Press Grupie, wygłosił wykład “Świat w telefonie - szanse dla biznesu”. Mówił, ze żyjemy w niezwykłych czasach i jesteśmy świadkami bardzo szybkich zmian stylu życia.

- Zmieniamy swoje przyzwyczajenia i coraz częściej korzystamy z wielu urządzeń jednocześnie. Już 78 procent z nas korzysta z internetu na co dzień, a 61 procent - w telefonie. Bardzo szybko rośnie liczba użytkowników wideo w telefonach. W tej chwili korzysta z tego przekazu 34 procent użytkowników. Internet jest znakomitym kanałem do promocji różnych obszarów działalności i produktów. Dotyczy to reklamy firm, miast, każdy chce zaistnieć w internecie na filmie, ponieważ jest to kanał najbardziej przyjazny i najszybszy w dostępie. Warto być multimedialnym, ponieważ prognozy pokazują, że już wkrótce 60 procent ruchu w sieci będzie wygenerowane przez wideo. Internet zmienia wszystko -podsumował Tomasz Krawczyk.

Magdalena Kusztal, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury i twórca Off Fashion oraz i Michał Kędziora, znany bloger opowiadali “Jak ubrać się do pracy”. Na podstawie prezentacji stylu prezydentów i najważniejszych ludzi na świecie uczyli dobrego stylu i smaku w ubiorze. Natomiast Arkadiusz Mierzwa - kielczanin, prowadzący program „Firmowe rewolucje” w Telewizji Polskiej opowiedział, “Jak odkryć mocne strony”.

W Centrum Kongresowym poznaliśmy najlepszych Menadżerów 2016

Po zakończeniu części konferencyjnej, rozpoczęła się Gala wręczenia nagród dla najlepszych menadżerów w województwie świętokrzyskim, wybranych w organizowanym po raz pierwszy przez Echo Dnia konkursie Menadżer roku 2016.

Najlepszym i najskuteczniejszym menedżerem tego roku jest Ryszard Grzyb, znany kielecki biznesmen, który od ćwierć wieku zajmuje się budową, kupnem i sprzedażą nieruchomości. 

Wśród dziesięciu najlepszych menadżerów w województwie znaleźli się ludzie, którzy odnieśli w tym roku największe sukcesy i są autorami wyjątkowych projektów w swoich firmach i instytucjach. Na scenie w Centrum Kongresowym Targów Kielce zobaczyliśmy Ryszarda Grzyba, Kamila Suchańskiego, Waldemara Skowrona, Stanisława Rupniewskiego, Marka Scelina, Henryka Ciosmaka, Dariusza Saletrę, Karolinę Wodzisławską, Pawła Podsiadło. Podczas gali nagrodzono też świętokrzyskich menadżerów, klasyfikując ich w poszczególnych kategoriach i obszarach w jakich działają na co dzień.

Pełna lista nagrodzonych dostępna na www.echodnia.eu.

 

(MB/źródło:echodnia.eu)