Finanse i podatki głównymi tematami 2. Dni dla Biznesu

21 pażdziernika 2016

Finanse i podatki głównymi tematami 2. Dni dla Biznesu

Blisko 200 księgowych i doradców podatkowych wzięło udział w II Forum Finanse i Podatki dla Przedsiębiorcy, które odbyły się w ramach II edycji Dni dla Biznesu w Targach Kielce.

Spotkanie zainicjowane przez Świętokrzyski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych oraz Kielecki Oddział Stowarzyszenia Księgowych w Polsce przyciągnęło do Centrum Kongresowego Targów Kielce dokładnie 189 osób zajmujących się księgowością, rachunkowością i doradztwem podatkowym.

II Forum Finanse i Podatki dla Przedsiębiorcy rozpoczęło się oficjalnym powitaniem gości przez Bożenę Staniak – Wiceprezes Zarządu Targów Kielce oraz Dyrektora Ekonomicznego Targów Kielce; Halinę Gąsior-Mikulską – prezes Zarządu Oddziału Okręgowego w Kielcach Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Dariusza Malinowskiego – wiceprzewodniczącego Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

- Każdy chciałaby mieć księgowego doświadczonego i dobrze wykształconego – mówiła w słowach powitania Halina Gąsior-Mikulska. – Aktualizacja wiedzy, ciągłe jej pogłębianie to są cele, które dzisiaj skupiają nas w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Jest to również cel naszego Stowarzyszenia, któremu staramy się sprostać. Stowarzyszenie wychodzi również z ofertą szkoleniową. Jedną z ofert jest certyfikacja zawodu księgowego. Jest to długa droga, obejmująca 4 stopnie kształcenia – dodała.

Tego dnia, odebrano również przyrzeczenia od dwóch członków Stowarzyszenia, którym decyzją Zarządu Głównego nadano tytuł zawodowy dyplomowanego księgowego oraz wręczono certyfikaty potwierdzające uzyskanie tego tytułu.

Tematyka II Dni dla Biznesu poruszała się wokół tematyki związanej zprawem podatkowym, inwestycjami, leasingami, rozliczeniami. Na scenie forum wystąpili prof. nadzw. dr hab. Artur Hołda, prof. dr. hab. Bogumił Brzeziński, dr Dariusz Strzelczyk – eksperci w doradztwie podatkowym, którzy podpowiedzieli jakie szanse i zagrożenia wynikają z przepisów prawa w odniesieniu do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Zobacz zdjęcia: