Pielgrzymi z Włoch modlili się w Targach Kielce

29 lipca 2016

Pielgrzymi z Włoch modlili się w Targach Kielce

W drodze do Częstochowy sycylijczycy ewangelizowali Kielczan. Do Targów Kielce zawitała 150-osobowa grupa pielgrzymów z trzech miast słonecznej Sycylii. Włoscy goście przyjechali na Światowe Dni Młodzieży, by brać udział w wydarzeniach tego święta Kościoła Katolickiego. Grupie przewodniczył ksiądz Nikos Skuras, katecheta z Kielc. 

Spotkanie wspólnot neokatechumenalnych rozpoczęło się wspólną modlitwą. Pielgrzymi spędzili czwartkowe przedpołudnie na rozważaniu Pisma Świętego, by po obiedzie ruszyć na Plac Artystów. Tam rozpoczęli ewangelizację mieszkańców Kielc, którą zakończyła Msza Święta w kościele Ojców Kapucynów przy ulicy Warszawskiej. Nad planem przyjazdu Włochów do Polski czuwał ksiądz Nikos Skuras – wędrowny katecheta mieszkający aktualnie w Kielcach, z pochodzenia pół Polak, pół Grek, od lat związany z Drogą Neokatechumenatu. 

Włosi, jak wszyscy pielgrzymi przyjeżdzający na Światowe Dni Młodzieży, zetknęli się z polską gościnnością i otwartością. W Targach Kielce zostali przywitani przez Andrzeja Mochonia, prezesa Zarządu Targów Kielce. Gorące brawa podczas tego spotkania zebrały prezentacje grup z poszczególnych miejscowości. Kolejnym przystankiem dla włoskich pielgrzymów w Polsce będzie Częstochowa.

(mb)