Święto polskich lekarzy

3 czerwca 2016

Święto polskich lekarzy

Kongres Medycyny Rodzinnej, który rozpoczął się 2 czerwca w Centrum Kongresowym Targów Kielce jest najlepszą okazją by specjaliści z zakresu medycyny rodzinnej dzielili się doświadczeniem, wiedzą i pomysłami. Podczas sesji wykładowych i warsztatowych specjaliści z różnych regionów Polski będą poruszać ważne tematy. Większość aktywności poświęcona zostanie najnowszym osiągnięciom medycyny i problemom klinicznym z jakimi lekarze stykają się w codziennej praktyce. Poza wiedzą teoretyczną uczestnicy będą mieli okazje rozwinąć praktyczne umiejętności jakie zapewni udział w wybranych kursach tematycznych.

Podczas konferencji prasowej przed inauguracją kongresu eksperci Michał Sutkowski, Tomasz Tomasik, Agnieszka Jankowska-Zduńczyk podkreślali potrzebę promocji medycyny rodzinnej jako specjalizacji podejmowanej przez młodych lekarzy, potrzebę wzmocnieniu roli lekarzy rodzinnych w systemie oraz o promocji idei medycyny rodzinnej. Lekarz rodzinny jest podstawowym ogniwem systemu opieki zdrowotnej i dlatego powinien mieć zapewnione jak najlepsze warunki do rozwoju i pracy.

- Chcemy zachęcać młodych lekarzy, kończących akademię medyczną do podejmowania specjalizacji z zakresu medycyny rodzinnej, nastawionej na udzielanie świadczeń. Tymczasem lekarze rodzinni mogą być również naukowcami – podkreślał dr hab. med. Tomasz Tomasik, prezes Stowarzyszenia Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.– W medycynie rodzinnej powstają doktoraty, uzyskiwane są tytuły profesorskie i promocji naukowej działalności lekarzy ma służyć kongres. Lekarze będą mogli prezentować swój dorobek naukowy. W trakcie kongresu jest przewidziana sesja prezentująca prace habilitacyjne – dodaje.

Udział w kongresie zapowiedziało blisko 1000 specjalistów z całej Polski. Od 2 do 5 czerwca Centrum Kongresowe Targów Kielce zmienia się w polskie centrum medycyny rodzinnej. Kongresowi towarzyszy wystawa firm branży medycznej oferujących produkty i usługi dedykowane lekarzom i ośrodkom medycznym.