Sportowe emocje podczas FIT Weekend!

26 kwietnia 2016

Sportowe emocje podczas FIT Weekend!

Tegoroczna edycja FIT Weekend to kilka sportowych scen, na których zawodnicy różnych kategorii walczyli o tytuł najlepszego. Do Targów Kielce zjechali między innymi zawodnicy i fani kulturystyki, tajskiego boksu, MMA, pole dance, fitnessu, wyciskania sztangi.

Na stoiska blisko 60 firm można było skorzystać z oferty suplementów i odżywek, sportowej odzieży oraz usług dla aktywnych. Targi FIT Weekend i Active&Beauty to ponad tysiąc metrów wystawy najlepszych firm z branży.

Zakręceni na pole dance

Po raz pierwszy sala OMEGA naszego Centrum Kongresowym Targów Kielce zmieniła się w arenę akrobatyczno-taneczno-sportowego Pucharu Polski Pole Dance Show oraz Zawodów Pole Dance EXOTIC Show. Okazuje się, że ta coraz bardziej popularna forma aktywności przyciągnęła ogromną publiczność. Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia zawodów sala OMEGA była wypełniona po brzegi. Dzięki Targom Kielce i My Way Pole Dance Studio mogliśmy podziwiać zmagania blisko 60 pole dancerów z całej Polski, którzy walczyli o tytuł najlepszego. Tancerki i dwóch tancerów zaskoczyło widownię niesamowitymi ruchami, płynnością i skomplikowanie figur na rurze. Poziom zawodów był wysoki – co podkreślili również sędziowe: Natalia Tatarinsteva, Nina Kozub, Vaclav Ruza – światowej klasy pole dancerzy.

Kulturyści górą!

Mistrzostwa Polski Mężczyzn i Par w Kulturystyce oraz Grand Prix Fitness, które jak dotąd mogliśmy śledzić w Centrum Kongresowym, w tym roku przeniesiono na widowiskową halę E. W ciągu dwóch dni zaprezentowało się ponad 130 zawodników, z których wyłoniono tych najlepszych w kilku kategoriach: od kulturystyki klasycznej, przez plażową aż po fitness bikini. O tytuł najsilniejszego walczyło również 80 zawodników podczas Pucharu Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym.

Zawalczyli o tytuł!

Jedna z targowych hal na dwa dni zamieniła się w arenę walk. Podczas całego FIT Weekendu na ringu rozgrywały się Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA. Mistrzem Polski Muaythai został Igor Makowski. W sobotni wieczór, pierwszego dnia targów rozegrała się również pierwsza w Targach Kielce Gala MMA – Spartan Fight 3/K1.

Fitness, workout, indoor cycling…

Zwiedzający mieli do wyboru kilka stanowisk gdzie pod okiem trenerów można było spróbować swoich sił w różnych rodzajach fitnessu. Były trampoliny, rowerki, zumba, fitness, joga… Uwagę przyciągały szczególnie pokazy street workoutu. Akrobacje w wykonaniu Dynasty Workout - Street Workout Team nagradzane były gromkimi brawami publiczności wyrażającymi podziw i uznanie dla umiejętności chłopaków.

Dwa dni pod znakiem FIT Weekendu okazały się niezastąpioną dawką emocji i sportowych doznań. Na kilku scenach, w towarzystwie zapalonych miłością do różnych dziedzin sportu oraz zdrowego trybu życia, każdy mógł naładować swoje akumulatory ogromną dawką motywacji.  

Przez całe wydarzenie towarzyszyli nam ambasadorzy targów FIT Weekend – Wojciech Pieczaba i Ryan Terry.