Cuda, cuda w Targach Kielce

10 grudnia 2015

Cuda, cuda w Targach Kielce

Jasełka podczas wigilii, na scenie pracownicy z dziećmi

„Pasterze śpiewają, bydlęta klękają – Chrystus się rodzi!” - zabrzmiało w Targach Kielce podczas spotkania wigilijnego 9 grudnia. – Mam nadzieję, że historia Narodzenia Pana opowiedziana przez naszych pracowników stworzy klimat tego wieczoru – mówiła Bożena Staniak, wiceprezes zarządu Targów Kielce, witając gości i składając świąteczne życzenia.

I stało się! Magiczny nastrój ogarnął przybyłych, za sprawą pięknych kolęd i wzruszającego tekstu jasełek. „Dzielcie się domem, dzielcie się chlebem, to Bóg się z wami podzieli niebem” - recytował chór aniołów złożony z pracowników Targów i ich dzieci, które licznie wypełniły scenę i żywiołowo reagowały na wydarzenia rozgrywające się na scenie.

Podczas opowieści o narodzinach Jezusa w postać Józefa wcielił się dyrektor Wydziału Targów Dariusz Michalak, prowadząc do Betlejem Maryję, którą zagrała Partycja Pawlik z działu PR. Rolę diabła brawurowo i z aktorskim zacięciem odgrywał dyrektor Jacek Nowak, wzbudzając podziw publiczności i lawinę braw. Wtórowała mu równie mistrzowską grą dyrektor Maria Wydymus, kreująca Śmierć. Niezwykle przekonywujący w roli Heroda był dyrektor Andrzej Kiercz, który sam wzruszył się wypowiadanymi kwestiami. Podobne emocje wywołały odśpiewane chóralnie znane kolędy, w których wykonanie chętnie włączyli się oglądający przedstawienie gości. Narratorem bożonarodzeniowej historii była Agnieszka Wicha-Dauksza, dyrektor Wydziału Marketingu i PR.

Targowe jasełka w reżyserii Barbary Sipy, p.o. kierownika działu PR, zebrały gromkie brawa. - To było wyjątkowe przeżycie, nawet diabeł musi zostać pochwalony - komentował z uśmiechem występ biskup Marian Florczyk, składając życzenia wszystkim zebranym i święcąc opłatek - W Targach powinna powstać grupa teatralna!

W przedstawieniu zobaczyliśmy również: Marcina Musiała (Kacper), Roberta Buraka (Melchior), Konrada Lenartowicza (Baltazar), Barbarę Sojdę (Generał), Wiesława Lipę (wołek), Małgorzatę Róg-Giacossę (osiołek), Pawła Wiśniewskiego (pasterz), Michała Boguckiego (pasterz). O oprawę wokalną przedstawienia zadbał chór aniołów, w którym wystąpiły pracownice Wydziału Public Relations i Marketingu: Barbara Sipa, Marlena Baradziej, Urszula Kołodziejczyk, Beata Wentura-Dudek, Paulina Stachurska, Magdalena Bogucka, Katarzyna Rosołowska, wraz z dziećmi. Najmłodszym aktorem na scenie był 14 miesięczny Miłoszek Skiba uroczo próbujący tanecznych umiejętności w rytm kolędy Dzisiaj w Betlejem….

Jasełka w Targach Kielce

Zobacz zdjęcia:
Jasełka podczas wigilii, na scenie pracownicy z dziećmi Targów Kielce Jasełka podczas wigilii, na scenie pracownicy z dziećmi Targów Kielce Jasełka podczas wigilii, na scenie pracownicy z dziećmi Targów Kielce Jasełka podczas wigilii, na scenie pracownicy z dziećmi Targów Kielce Jasełka podczas wigilii, na scenie pracownicy z dziećmi Targów Kielce Jasełka podczas wigilii, na scenie pracownicy z dziećmi Targów Kielce Jasełka podczas wigilii, na scenie pracownicy z dziećmi Targów Kielce Jasełka podczas wigilii, na scenie pracownicy z dziećmi Targów Kielce Jasełka podczas wigilii, na scenie pracownicy z dziećmi Targów Kielce Jasełka podczas wigilii, na scenie pracownicy z dziećmi Targów Kielce Jasełka podczas wigilii, na scenie pracownicy z dziećmi Targów Kielce Jasełka podczas wigilii, na scenie pracownicy z dziećmi Targów Kielce Jasełka podczas wigilii, na scenie pracownicy z dziećmi Targów Kielce